اخبار

نمایندگان استان در نشست با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار شدند:

ارتقاء سطح نمایندگی شهرستان های اشکذر و بهاباد به اداره در اولویت قرار گیرد/ نیاز به بازنگری در چارت سازمانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان/ حفظ آرامش و ثبات در پست مدیریتی اداره کل

ارتقاء سطح نمایندگی شهرستان های اشکذر و بهاباد به اداره در اولویت قرار گیرد/ نیاز به بازنگری در چارت سازمانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان/ حفظ آرامش و ثبات در پست مدیریتی اداره کل
نشست صمیمی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیران کل و روسای ادارات شهرستان‌های سراسر کشور با حضور 420 نفر به صورت مجازی برگزار شد که در این نشست نمایندگان هر استان مسائل و مشکلات مرتبط با شهر و استان خود را مطرح کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست صمیمی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیران کل و روسای ادارات شهرستان‌های سراسر کشور با حضور 420 نفر به صورت مجازی برگزار شد که در این نشست نمایندگان هر استان مسائل و مشکلات مرتبط با شهر و استان خود را مطرح کردند.
ناصر زارع سرپرست نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر در این نشست خواستار جذب نیروی برای استان شد و افزود: استان یزد با کمبود شدید نیروی انسانی به علت بازنشستگی و عدم جذب نیرو مواجهه است، به طوری که از مجموع 190 پست سازمانی، 60 پست در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد بدون متصدی است و این اداره کل باید در اولویت جذب نیرو قرار گیرد.
وی در ادامه از دیگر مشکلات این استان را کمبود تجهیزات اداری و ناوگان حمل و نقل عنوان کرد و افزود: باتوجه به اینکه در ماه های پایانی دولت تدبیر و امید به سر می بریم هرگونه تغییر در مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، این اداره کل را 3 تا 6 ماه بی ثبات می کند، امیدواریم وزیر محترم ثبات مدیریتی در استان یزد را حفظ نماید.
زارع ادامه داد: برای رونق بخشیدن به ورزش کارگری و مجموعه های فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران شرکت های تحت پوشش وزارتخانه در قالب تبصره 2 ماده 38 با این مجموعه ها مشارکت و قرارداد امضاء نمایند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان اشکذر سومین شهرصنعتی استان یزد است که جامعه کارگری آن 18 هزار نفر است تصریح کرد: ارتقاء سطح نمایندگی شهرستان های اشکذر و بهاباد به اداره از اولویت های استان برای ارائه خدمت رسانی بهتر است.
در ادامه بتول دهقان، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خاتم در ابتدای سخنان خود در این نشست با بیان اینکه پس از تغییر مدیریت، آرامش در این نهاد حاکم شده است خواستار ثبات مدیریتی در مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان شد و ادامه داد: در ماه های اخیر تلاش برخی از همکاران برای جدا شدن از دستگاه به دلیل تفاوت شدید حقوق با بخش خصوصی و دیگر دستگاه های زیرمجموعه وزارت در این استان مشهود است. لذا تدابیری جهت حفظ و ساماندهی نیروی متخصص با افزایش حقوق و فوق العاده ویژه باید در نظر گرفته شود.
وی سپس خواستار بازبینی در چارت سازمانی این اداره کل شد و افزود: چارت سازمانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد درجه دو تعیین و ابلاغ شده است که پس از ابلاغ تاکنون نواقص و مشکلات آن محرز گردیده است. لذا برای ارتقاء چارت این اداره کل به درجه یک برای ارائه خدمات بهتر باید اقدامات عاجلی صورت گیرد.
دهقان در ادامه با اشاره به اینکه دستگاه حاکمیتی چون تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل کوچک سازی نیستند خاطرنشان کرد: باید متناسب به سطح پوشش افراد جامعه، این وزارت از لحاظ امکانات و منابع انسانی گسترش یابد.
وی ادامه داد: در اکثر شهرستان های استان یزد، پست کارشناس تعاون حذف و به پست تعاون و اشتغال تبدیل شده که نیروهای این پست در حوزه اشتغال مشغول به فعالیت هستند لذا اگر بخواهیم سهم تعاون در اقتصاد از 5 به 25 درصد افزایش دهیم باید حداقل پرسنل حوزه تعاون دو برابر گردد.
دهقان با اشاره به اینکه در حوزه روابط کار سامانه جامع روابط کار نیاز به بازنگری و تحول دارد تصریح کرد: برای نظارت بر رای های مراجع حل اختلاف به خصوص هیئت های تشخیص هیچ مرجعی وجود ندارد، لازم است مرجعی برای نظارت بر رای های صادره تعیین گردد.
وی در پایان پیشنهاد داد از ظرفیت بانک ها و صندوق های زیرمجموعه وزارت برای اعطاء وام های قرض الحسنه به همکاران اقدام شود و سهام شستا نیز به کارکنان زیر مجموعه وزارت حتی به شرط عدم فروش به مدت 5 الی 10سال واگذار گردد.
۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۶
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید