اخبار

نشست صباغیان با روسای شوراهای کارگری در شهرستان بافق

نشست صباغیان با روسای شوراهای کارگری در شهرستان بافق
محمد رضا صباغیان نماینده مردم در مجلس به منظور بررسی و پیگیری مشکلات کارگران شاغل در معادن و صنایع بافق با روسای شوراهای کارگری دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست که با حضور رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق و بازرس این اداره برگزار شد، روسای شوراهای کارگری به بیان مشکلات و مسائل حوزه کارگری و روابط کارفرمایان و نیروهای کار پرداختند.

در این جلسه نوری رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق نیز مسائل و مشکلات کارگاه ها و مسائل کارگری را مطرح و از کم بوده نیروی انسانی در اداره کار و وضعیت حقوقی آن ها نکاتی را مطرح کرد.

در ادامه محمدرضا صباغیان نماینده مردم در مجلس  از ایجاد و تقویت شوراهای کارگری بعنوان بازوی توانمند مدیران در راستای افزایش تولید و اشتغال نام برد و افزود: تعامل و ارتباط دائمی با مجموعه کارگران و تلاش و همکاری در راستای  رفع مشکلات آنها میتواند مراکز صنعتی و تولیدی را زنده و پویا نگه دارد.

صباغیان به پیگیری خواسته های کارگران در چارچوب قانون تاکید کرد و افزود: کارگران می بایست با مطالعه و دانش کافی به حقوق خود در مراکز صنعتی و معدنی آگاهی داشته باشند و از مسیر قانون برای دستیابی به حقوق خود اقدام نمایند.

در این نشست صباغیان به ایجاد شورای کارگری در محیط های کارگری فاقد شورا و همکاری بیشتر کارفرمایان در راستای تقویت شوراهای کارگری تاکید کرد و گفت: به دلیل شرایط جامعه در موضوع کرونا و تاخیر بوجود آمده در برگزاری انتخابات شوراها، اعتبار فعالیت اعضای شوراهای کنونی کارگری تا فروردین 1400 تمدید شده است.

نماینده مردم در مجلس خطاب به مسئولین و مدیران ادارات و دستگاه های ذیربط گفت: در جلسات مختلف که با موضوع کار و کارگر برگزار می شود از نظرات و ایده های شوراهای کارگری استفاده شود.

نشست صباغیان با روسای شوراهای کارگری در شهرستان بافق

۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید