اخبار

منصوری در بازدید از بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دنیا در گمیشان: حمایت از مزیت های استان زمینه اشتغال پایدار را فراهم می کند

منصوری در بازدید از بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دنیا در گمیشان: حمایت از مزیت های استان زمینه اشتغال پایدار را فراهم می کند
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه سعید مازندرانی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان، ابراهیم کریمی معاون اقتصادی استاندار گلستان و فرماندار گمیشان از طرح های شیلات (مجتمع میگو و پرورش ماهیان خاویاری و...) بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ، عیسی منصوری در این بازدید گفت: حمایت از مزیت های استان زمینه اشتغال پایدار را فراهم می کند.امیدواریم با پشتیبانی دستگاه های اجرایی مرتبط بتوانیم مشکلات تولیدکنندگان و بنگاه های اقتصادی را کاهش دهیم.
در ادامه سید جواد قدس علوی مدیر کل شیلات گلستان  اظهار کرد: مجتمع میگو گمیشان به مساحت ۴ هزار هکتار  شامل 141 مزرعه 20 هکتاری است که برای 1500 نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی افزود: در سال 97 حدود دو هزار و 585 تن میگو در این مجموعه تولید شد که پیش بینی می شود این مقدار تا سال آینده به 3 هزار تن برسد.
قدس علوی ضمن بیان این که 75 درصد از تولیدات این مجموعه صادر می شود، گفت: مجموعه میگو گمیشان در سال 97 حدود 12.5 میلیون دلار ارزآوری داشته است.
وی افزود: فاز اول این مجموعه تا سال 1400 به بهره برداری می رسد که برای 7 هزار نفر موقعیت شغلی ایجاد خواهد کرد.
وی گفت: در فاز یک این مجموعه تمامی سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار انجام شده است و فاز دو مجتمع میگو گلستان برای راه اندازی به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که پیش بینی شده است  تولید در این فاز به 20 هزار تن افزایش پیدا کند.
وی با تاکید بر تامین حلقه های تولید قبل و بعد از تولید میگو در داخل استان بیان کرد: برای فاز 2 این مجموعه 15 مرکز تکثیر بچه میگو نیاز است .
قدس علوی همچنین به بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دنیا در شهرستان گمیشان که در این مجموعه است، اشاره و اظهارکرد: این مرکز با حدود 220 مزرعه برای تولید گوشت  و خاویار در آن ایجاد خواهد شد که 4 مزرعه آن تا کنون واگذار شده و تا هفته آینده به بهره برداری می رسد.

 
۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید