اخبار

شریعتمداری در آئین رونمائی از طرح های جدید شستا: شفافیت، اکسیر جان بخش فعالیت های مدیریتی است

شریعتمداری در آئین رونمائی از طرح های جدید شستا: شفافیت، اکسیر جان بخش فعالیت های مدیریتی است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: شفافیت، اکسیر جان بخش فعالیت های مدیریتی است و ما را به سمت کارآیی، اثربخشی و خروج از فساد و جلوگیری از بروز آن هدایت می‌کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری که در آئین رونمایی از  پروژه ها و محصولات جدید شستا سخن می گفت تصریح کرد : دنبال شفافیت نمادین  نیستیم، شفافیت واقعی، دسترسی مدیران به داده‌های کلیدی را تقویت می‌کند و ابزارهای اطلاع رسانی به ذی نفعان را در اختیار قرار می دهد.

وی با بیان اینکه افزایش کیفیت مدیریت یکی دیگر از اهداف شفافیت است خطاب به مدیران شستا اظهار داشت:  با قوت تمام تا آخرین روز دولت نسبت به تکمیل همه پروژه‌های نیمه کاره تلاش کنید.

شریعتمداری از وجود نظم در کنار شفافیت در شستا ابراز خرسندی کرد و گفت: یکی از افتخارات بزرگ و بی سابقه شستا ارائه صورت‌های مالی تمامی شرکت های زیرمجموعه در کدال بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه صورت‌های مالی شفاف، گویا و قابل عرضه به مردم با داشتن کدال بورس قدم اول نظم و انضباط است، اظهار کرد: اگر اینجا خوب عمل کنیم گام‌های بعدی را هم می‌توانیم مصمم برداریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ایجاد سامانه‌های شفافیت نیز اشاره کرد و گفت: پس از تعهد به نمایندگان مجلس در جلسه رأی اعتماد، شفافیت را در دستور کار قرار دادم و شستا گل سرسبد فعالیت‌های شفاف ساز بود که در این عرصه قدم‌های خوبی برداشته است. سیستمی شدن دسترسی به اطلاعات در مجموعه شستا نهادینه شده و استفاده پذیری نیز باید با ایجاد بسترهای مناسب به طور کامل محقق شود.

وی تاکید کرد: اطلاعات زمانی کارآمد است که در زمان، قالب ،کیفیت و محل مناسب به مخاطبان عام و خاص ارائه شود .

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به ضرورت استفاده کامل از ظرفیت شستا در راستای تحقق جهش تولید اشاره کرد و گفت: جهش تولید صرفا دستور ابلاغی مقام معظم رهبری برای یک سال نبود و باید  مسیر جهش و رونق تولید کالای ایرانی نیز دنبال شود و تداوم یابد.

شریعتمداری اضافه کرد: حالا که شستا به بلوغ رسیده حرکت به سمت دانش بنیان کردن فعالیت‌ها نیز باید در دستورکار قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه از این پس هر کالایی که قابل عرضه در بورس کالا است نباید در غیر  این بازار ارائه شود گفت: تا چندسال قبل فقط سه محصول در بازار بورس  کالا عرضه می‌شد که امروز به ۲۸ محصول رسیده است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهمترین نهاد اجتماعی دولتی محسوب می‌شود و توجه به رابطه کارفرما و کارگر در همه اجزا باید به صورت یک الگو مورد توجه قرار بگیرد گفت: شستا باید به تمام تعهدات حود در قبال سرمایه انسانی اعم از کارگران ساده تا متخصص و مهندسین و  عمل کند و در ارائه استاندارد روابط بین کارگر و کارفرما در کشور نمونه باشد.


۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید