اخبار

مدیرکل بین الملل وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی: همکاری با تاجیکستان گسترش می یابد

مدیرکل بین الملل وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی: همکاری با تاجیکستان گسترش می یابد
مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از گسترش همکاری در حوزه های کار، اشتغال و آموزش فنی و حرفه ای با تاجیکستان خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، علی حسین شهریور در نخستین کارگروه مشترک با وزارت محنت، مهاجرت و اشتغال اهالی تاجیکستان که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، گفت: اگر چه ایران و تاجیکستان مرز مشترک ندارند، ولی تاجیک ها و ایرانی ها دارای سابقه دیرینه مشترکی هستند و تمدن، تاریخ، فرهنگ و زبان واحد،  قرن ها هر دو ملت را به هم پیوند داده است.
وی افزود: در همین راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت محنت، مهاجرت و اشتغال اهالی تاجیکستان نیز توسعه همکاری های مشترک و روابط مبتنی بر دوستی و همکاری را در دستور کار قرار داده اند.
شهریور تصریح کرد: در نشست کارگروه مشترک، پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری میان دو کشور در حوزه های کار، اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای نهایی شد.
وی بیان کرد: دو طرف از طریق تبادل اطلاعات، اسناد و تجربه ، آموزش و سفرهای کاری، برگزاری همایش ها، سمینارها و گروه های کاری مشترک در زمینه های روابط کار، بازرسی کار، بهداشت و ایمنی محیط کار ، کاهش حوادث ناشی از کار، سیاست های بازارکار، اشتغال ، تبادل نیروی کار و آموزش فنی و حرفه ای همکاری خواهند کرد.
مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: دو طرف ضمن تاکید بر رایزنی و همکاری مشترک در سازمان بین المللی کار ، به منظور اجرایی کردن همکاری ها با تهیه برنامه اقدام مشترک سالانه نیز توافق کردند.

 
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید