اخبار

کبیری در مازندران اعلام کرد: تسهیلات پنج میلیارد ریالی دانش بنیان‌ها وثیقه نمی‌خواهد

کبیری در مازندران اعلام کرد: تسهیلات پنج میلیارد ریالی دانش بنیان‌ها وثیقه نمی‌خواهد
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از سیاست‌های دولت در تحقق جهش تولید و اقتصاد مقاومتی را حمایت از شرکت‌های دانش‌بینان برشمرد و گفت: این شرکت‌ها برای پرداخت تسهیلات تا سقف پنج میلیارد ریال نیاز به وثیقه‌سپاری ندارند.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران، محمد کبیری در سفر یک روزه خود به استان مازندران با اعلام این خبر اظهار کرد: تسهیلات پرداختی به این شرکت‌ها تا سقف پنج میلیارد ریال از سوی صندوق توسعه سرمایه گذاری تعاون با هدف کاهش ریسک مورد ضمانت قرار می‌گیرد.

معاون وزیر تعاون با اشاره به پیش بینی سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها در تولید ناخالص داخلی کشور، گفت: با وجود حمایت‌هایی که از بخش تعاون در اقتصاد صورت می‌گیرد، تاکنون این امر در حوزه تعاونی محقق نشده است.
وی مشکلات فرهنگی در حوزه کار‌های مشارکتی را دلیل اصلی عدم دستیابی به این موفقیت از سوی شرکت‌های تعاونی دانست و افزود: برای فرهنگ سازی در حوزه تعاون، دستورالعمل احیاء تعاونی‌های دانش آموزش پس از هفت سال پیگیری در روز‌های اخیر ابلاغ شده است.
 
کبیری هدف اصلی از تدوین این دستورالعمل را فرهنگ سازی در حوزه تعاونی‌ها برای افزایش سطح مشارکت مردم در این فعالیت‌ها برشمرد.
وی ایجاد سامانه جامع هوشمند نظارتی بخش تعاون و راه اندازی پنجره واحد را هم از مهم‌ترین راهکار‌ها برای اعتماد سازی عمومی حوزه تعاونی در سطح ملی بیان کرد.

 
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید