اخبار

افتتاح مرکز آموزشی کارگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی در ابرکوه

افتتاح مرکز آموزشی کارگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی در ابرکوه
همزمان با ایام الله دهه فجر و در آستانه چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی مرکز آموزشی کارگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی به همت سازمان مردم نهاد نیک اندیشان بشارت و انجمن سرو نگین بی همتای کویر افتتاح شد.

ابرکوه
ابرکوه به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: همزمان با ایام الله دهه فجر و در آستانه چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی مرکز آموزشی کارگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی به همت سازمان مردم نهاد نیک اندیشان بشارت و انجمن سرو نگین بی همتای کویر افتتاح شد.
ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان اصول و مبانی کارآفرینی، در خصوص اهمیت کسب و کارهای خانگی افزود: برای رسیدن به اشتغال پایدار و کاهش آمار بیکاری توجه به مشاغل خانگی یکی از راهکارهاست.
وی سپس به معرفی رشته های آموزشی حوزه مشاغل خانگی پرداخت و اضافه کرد: فعالیت اقتصادی در محیط خانگی موجب امکان مشارکت اعضای خانوار برای انجام یک فعالیت اقتصادی مشترک بوده و جلوگیری از رفت و آمدهای شهری، صرفه جویی در هزینه های اجتماعی و در کنار خانواده بودن از مزایای مشاغل خانگی است.
زارع ضمن تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گفت: این طرح ﺑﺎ ﻛﺎﺭﻓﺮﻣﺎﻳﻲ ﻭﺯاﺭﺕ ﺗﻌﺎﻭﻥ ﻛﺎﺭ و ﺭﻓﺎﻩ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﺗﺴﻬﻴﻠﮕﺮﻱ ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻲ به عنوان نهاد توسعه ای همزمان در 31 استان کشور در راستای رونق اقتصاد خانواده، تحقق شعار جهش تولید و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در حال اجراست.
این مقام مسئول با بیان اینکه اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی یکی از ویژگی های مهم این طرح می باشد، اذعان داشت: طرح توسعه ملی مشاغل خانگی با شناسایی ظرفیت‌ها و اولویت‌های هر شهرستان، متقاضیان را با توانمندسازی به بازار متصل می‌کند.
برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت¬ افزایی در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی از برنامه¬ های مهم این مرکز در توسعه اشتغال خانگی است.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهرستان ابرکوه با اشاره به اهمیت نقش کسب‌وکارهای خانگی در رشد تولید و کمک به چرخه اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی باید جایگاه واقعی خود را در اقتصاد خانوارها پیدا کرده و نهادهای متولی نیز به توسعه آن کمک کنند.
وی اظهار کرد: در دورانی که کشور تحت ظالمانه ترین و سخت ترین تحریم هاست، و از طرفی بیماری کرونا نیز شرایط را سخت تر کرده است مشاغل خانگی می تواند در سال جهش تولید بهترین راهکار برای توسعه اشتغال و اقتصاد عموم مردم و جامعه باشد.

 


۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید