اخبار

عمادتشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

پیشتازی کارفرمایان یزدی در اجرای برنامه های عام المنفعه، فرهنگی و مذهبی در کشور

پیشتازی کارفرمایان یزدی در اجرای برنامه های عام المنفعه، فرهنگی و مذهبی در کشور
عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به منظور توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در واحدهای تولیدی از نمازخانه شرکت کابل های مخابراتی شهید قندی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به منظور توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در واحدهای تولیدی از نمازخانه شرکت کابل های مخابراتی شهید قندی بازدید کرد.
وی در این نشست ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر گفت: ترویج فرهنگ نماز در واحدهای تولیدی یکی از اقدامات فرهنگی حوزه اجتماعی این اداره کل است؛ خوشبختانه در حوزه نماز استان یزد جزو اولین ها در کشور است و مدیران واحدهای تولیدی پایبندی و نگاه ویژه ای به بحث نماز دارند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه شرکت کابل های مخابراتی شهید قندی در این حوزه یکی از واحدهای تولیدی پیشگام است افزود: کارآفرینان استان یزد علاوه بر حضور در امر تولید، در امور عام المنفعه و مذهبی نیز نقش پررنگی دارند. اکثر واحدهای تولیدی بزرگ استان یزد دارای نمازخانه و مسجد است؛ حضور همیشگی در عرصه های مذهبی از قبیل مسجدسازی، مدرسه سازی، ساخت درمانگاه و مراکز بهداشتی و درمانی، کمک به نیازمندان، زلزله زدگان و... نشان از روحیه خدمت رسانی مدیران بخش خصوصی در یزد دارد.
تشکری با بیان اینکه امسال سال سختی را به علت شیوع ویروس کرونا در حال سپری کردن هستیم گفت: آخرین پناه برای مردم ارتباط با خداوند است که در سایه نماز جلوه می کند؛ سلامتی یکی از نعمت های مجهول خداوند است که به نظر می رسد امسال با تمام وجود آن را درک کردیم.
سیدامیرمیروکیلی سرپرست مدیریت اجتماعی این اداره نیز ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر تصریح کرد: هدف از حضور در واحدهای تولیدی در راستای تفاهم نامه این اداره کل با ستاد اقامه نماز است.
وی ادامه داد: بررسی عملکرد واحدهای تولیدی استان در اجرای نماز جماعت و فراهم نمودن فضای مناسب برای ادای فریضه نماز کارگران و عرض تشکر و خدا قوت به مدیران خدوم استان از دیگر اهداف این مدیریت است.
میروکیلی اضافه نمود: مطمئنا ترویج و اقامه نماز باعث کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود که واحدهای تولیدی نیز قسمتی از آن است.
در ادامه حجت الاسلام موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد نیز با تشکر از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: حضور مدیران رده بالای این اداره کل در بازدیدها نشان از اهمیت جایگاه موضوع نماز برای آن اداره است.
وی با بیان اینکه نماز اصول و پایه دین است تاکید کرد: دین اسلام به نماز شناخته می شود و تنها عبادتی که تبصره ندارد نماز است و در هر حالتی باید ادا شود.
رئیس ستاد اقامه نماز استان افزود: در این دوران از نماز کمی فاصله گرفته ایم که باید جبران کنیم و در راستای ترویج آن قدم برداریم. برخی مدیران فکر می کنند زمان اقامه نماز جماعت برای کارگران باعث ضرر و زیان به شرکت می شود که این طور نیست. نماز جماعت در شرکت برکاتی دارد. هرچه برای نماز کار کنیم سرمایه گذاری کرده ایم.

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید