اخبار

​مدیرکل اشتغال اتباع خارجی در کرمان اعلام کرد: تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری

​مدیرکل اشتغال اتباع خارجی در کرمان اعلام کرد: تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اعتبار پروانه کار همه اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری به طور خودکار تا پایان بهمن امسال تمدید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، محسن ابراهیمی اظهار کرد: هدف از این طرح رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و قطع زنجیره کروناست.
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار افزود: با توجه به دستور معاون اقتصادی رئیس جمهور، مبنی بر تمدید خودکار اعتبار همه مجوزهای صادره از سوی دولت، پروانه کار اتباع خارجی نیز که اعتبار آن از تاریخ اول آذر ماه 1399 منقضی می‌شود بدون نیاز به مراجعه، تا پایان بهمن امسال تمدید خواهد شد.
وی با بیان این که ۸۶ درصد مهاجرین از افغانستان  برای کسب و کار وارد کشور شده اند، گفت: ۶۰ درصد آنها در صنعت ساختمان و مابقی در بخش های کشاورزی، خدمات و تولید اشتغال دارند .
در این جلسه مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز با اشاره به جایگاه خطیر بازرسی کار در شناسایی اتباع غیر مجاز بکار گرفته شده از سوی کارفرمایان متخلف گفت: در استان کرمان 30 بازرس کار این وظیفه را انجام می دهند که امید است با راه اندازی گشت های مشترک ادارات کار و نیروی انتظامی عملکرد بازرسی با پیشرفت بهتری صورت گیرد.
رضا اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش به ساماندهی اشتغال اتباع توسط کاریابی های غیر دولتی در استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون 26 کاریابی در استان کرمان فعال است که یکی از آنها الکترونیکی و مابقی به صورت حضوری خدمت رسانی می کنند  .

۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید