اخبار

عمادتشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

اجرای طرح طبقه بندی مشاغل حق کارگران واحدهای تولیدی است

اجرای طرح طبقه بندی مشاغل حق کارگران واحدهای تولیدی است
تشکلات رابط کارگران و مدیران واحد تولیدی است و برای پیگیری مطالبات کارگران و کارفرمایان می توان از ظرفیت آنها استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولین این شهرستان به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی پرداختند.
تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: 19 واحد تولیدی در شهرستان مهریز دارای تشکل کارگری است و در سال جاری 8 تشکل کارگری و کارفرمایی اعم از انجمن صنفی کارفرمایان و کارگران، نماینده کارگران و شورای اسلامی کار در شرف تاسیس است.
وی تشکیل تشکلات کارگری در واحدهای بالای 35 نفر را ضروری برشمرد و افزود: تشکلات رابط کارگران و مدیران واحد تولیدی است و برای پیگیری مطالبات کارگران و کارفرمایان می توان از ظرفیت آنها استفاده کرد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه واحد تولیدی که مانع ایجاد تشکلات کارگری اعم از نماینده کارگران، انجمن های صنفی و شورای اسلامی کار می شوند از قانون تخطی می کنند تاکید کرد: این واحدهای تولیدی را دوستدار و حامی کارگران نمی دانیم.
وی همچنین پیاده سازی طرح طبقه بندی در واحدهای تولیدی را حق کارگران دانست و اظهار کرد: در شهرستان مهریز اغلب واحدهای تولیدی بالای 50 نفر نیرو دارای طرح طبقه بندی مشاغل هستند و تا پایان سال به واحدهای تولیدی که شرایط اجرای طرح طبقه بندی مشاغل دارند فرصت می دهیم که برای پیاده سازی آن اقدام نمایند، در غیر این صورت از طریق قانون با واحدهای خاطی برخورد می کنیم.
تشکری اضافه نمود: باید بین سرمایه دار فرصت طلب و کارآفرین تفاوت قائل شد. سرمایه دار کارآفرین باید به وسیله دستگاه های نظارتی و حاکمیتی حمایت شود و مشکلاتش رفع شود. اما سرمایه داری که حقوق و مزد کارگران را بهانه ای برای کسب منافع بیشتر در نظر می گیرد باید براساس قانون با وی برخورد شود.
وی با بیان اینکه استان یزد یک جامعه بزرگ کارگری است اظهار کرد: در شهرستان های مهریز، اردکان و میبد واحدهای تولیدی زیادی وجود دارد که نیازمند نظارت و بازرسی توسط این اداره هستند. در مکاتبات با وزارت خانه خواستار افزایش ساختار اداره به مدیریت برای این شهرستان ها شده ایم تا با افزایش نیرو بتوانیم نقش نظارتی خود را بهتر انجام دهیم.

مهریز
عمادتشکری  
مهریز
مهریز


۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید