اخبار

​معاون امور اقتصادی وزارت کار: سرمایه‌گذاران در صنایع بسته‌بندی و فرآوری خراسان جنوبی حمایت می شوند

​معاون امور اقتصادی وزارت کار: سرمایه‌گذاران در صنایع بسته‌بندی و فرآوری خراسان جنوبی حمایت می شوند
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، بر حمایت از سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و فرآوری شهرستان زیرکوه استان خراسان جنوبی تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،حجت‌ میرزایی در نشست رفع موانع تولید زیرکوه در محل فرمانداری پس از شنیدن مشکلات و مسائل موجود گفت: «نوین زعفران» که از محل منابع طرح اشتغال پایدار روستایی تأمین اعتبار شد، یک تجربه موفق است؛ حال که زرشک و زعفران مزیت کشاورزی این منطقه به حساب می‌آید پیشنهاد می‌شود چند برند معتبر فعال در این حوزه در زیرکوه حضور یابند و این دو محصول را مستقیم از کشاورزان خریداری کنند.
وی اظهار کرد: همچنین از کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در صنایع بسته‌بندی و فرآوری هم دارند حمایت می‌شود؛ مشروط بر آن که سرمایه و تخصص لازم را داشته باشند.
ارتقای نمایندگی‌های وزارت تعاون به شعبه و اداره یکی از خواسته‌های اصلی حاضرین در این نشست بود که میرزایی در این باره اعلام کرد: در همین سفر این موضوع بررسی می شود.
وی دلیل به تعویق افتادن تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی را شروع نشدن مرحلهٔ پنجم طرح دانست.
به گفته معاون امور اقتصادی وزارت کار تا کنون چهار مرحله از این تسهیلات پرداخت شده، اما بانک مرکزی به دلیل محدودیت منابع هنوز مجوز مرحلهٔ پنجم پرداخت تسهیلات را صادر نکرده است.
میرزایی با بیان اینکه طبق مطالعات، حدود هفت هزار خانوار روستایی در زیرکوه سکونت دارند؛ یادآور شد :تلاش می‌شود در طرح بیمهٔ یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار روستایی که قرار است توسط دولت اجرا شود، جمعیت قابل‌توجهی از این خانواده‌ها تحت شمول بیمه قرار بگیرند.

 
۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید