اخبار

معاون امور اقتصادی وزارت کار خبر داد: بیش از 60 هزار بیمه‌پرداز تأمین اجتماعی در استان خراسان جنوبی وجود دارد

معاون امور اقتصادی وزارت کار خبر داد: بیش از 60 هزار بیمه‌پرداز تأمین اجتماعی در استان خراسان جنوبی وجود دارد
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان خراسان جنوبی گفت: ۱۶ هزار بیمه‌پرداز اصلی تأمین اجتماعی در قاین وجود دارد که با محاسبه افراد تبعی به حدود ۶۴ هزار نفر می‌رسد که این عدد قابل‌توجهی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌ میرزایی با بیان این مطلب در جلسه گروه کاری اشتغال و سرمایه گذاری  شهرستان قائنات در   محل فرمانداری خاطرنشان کرد: حضور این تعداد مشمول تأمین اجتماعی در استان، خدمات درمانی ارزان و رایگان را می‌طلبد. پیش از این مرحوم تقی نوربخش، رئیس پیشین سازمان تأمین اجتماعی، کلنگ کلینیک تأمین اجتماعی در قائنات را زمین زد؛ حال ما خود را موظف می‌دانیم که این طرح را به پایان برسانیم.

وی هماهنگی و یکدلی مدیران خراسان جنوبی را در رسیدگی و پیگیری مشکلات و حل مسائل قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: معادن خراسان جنوبی فرصتی مطلوب برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های زیرمجموعه شستا است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی که پیش از حضور در فرمانداری از مجتمع فولاد بازدید کرده بود، اظهار کرد: باعث خرسندی است وقتی مشاهده می‌کنیم یک طرح فولادی پس از ۱۵ سال آماده شده و تا چند روز دیگر با ظرفیت تولید یک میلیون تن فولاد در سال به بهره‌برداری می‌رسد.

میرزایی افزود: پروژه فولاد قائنات یک فاز تکمیلی دیگر دارد و تا پایان سال آینده 2 هزار نیروی کار را به خدمت می‌گیرد و ۱۰ هزار فرصت شغلی غیرمستقیم هم می‌آفریند.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به معادن مس و طلا در استان بیان کرد: علاوه بر فولاد و سیمان، معادن خراسان جنوبی هم تنوع بالایی دارند. در این زمینه می‌توان مذاکراتی را با شرکت‌های سرمایه‌گذاری معدنی شستا، نظیر صدر تأمین انجام داد تا در فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان سهیم شوند.

 
۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید