اخبار

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خبر داد:

ثبت نام 1817 نفر در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان یزد

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد, جهاد دانشگاهی, اداره کل تعاون، کاذ و رفاه اجتماعی استان
این طرح توسط جهاد دانشگاهی از بهمن سال 98 وارد فاز مطالعاتی شده که تاکنون تعداد 1817 نفر در مشاغلی همچون فرآوری کننده و بسته بندی، خیاط لباس، بافنده تابلو فرش، سازنده زیورآلات سنتی و قالیباف بیشترین رشته های ثبت نام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تصویب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سال 96 گفت: به منظور اجرا و پیاده سازی این طرح، جهاد‌ دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای، واسطه ای و تسهیلگر مکلف به شناسایی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی گردید.

وی افزود: جهاد دانشگاهی با استفاده از کارشناسان خود در سراسر کشور با بهره مندی از ظرفیت های تمامی سازمان های دولتی و غیر دولتی حلقه‌های مفقوده طرح‌های مشابه قبلی را شناسایی و نقش و جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور را توسعه می دهد.

وی  هدف از اجرای این طرح را ساماندهی، بررسی، استعدادسنجی و توانمندسازی متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی عنوان و خاطرنشان کرد: براساس الگوی طرح توسعه مشاغل خانگی توانمندسازی 54 هزار و 300 نفر از متقاضیان در دستور کار قرار گرفته که سهم استان یزد از این تعداد 1800 نفر پیش بینی شده است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال این اداره کل از پایان مرحله اول طرح در استان خبر داد و اظهار داشت: این طرح توسط جهاد دانشگاهی از بهمن سال 98 وارد فاز مطالعاتی شده که تاکنون تعداد 1817 نفر در مشاغلی همچون فرآوری کننده و بسته بندی، خیاط لباس، بافنده تابلو فرش، سازنده زیورآلات سنتی و قالیباف بیشترین رشته های ثبت نام کرده اند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم با تلاش و توجه ویژه به اجرای این طرح شعار "هر ایرانی یک مهارت، هر منطقه یک مزیت" تحقق یابد.

در این نشست که با حضور فاطمه سعادتجو سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی و فریبا آیت اللهی مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از زحمات کارشناسان اشتغال شهرستان های این اداره کل در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تقدیر بعمل آمد.

۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۳۴
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید