اخبار

با حضور سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی مورد بررسی قرار گرفت

طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی مورد بررسی قرار گرفت
ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یک پدیده ی مخرب اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی همواره از جمله دغدغه های اساسی دولت هاست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست بررسی «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» در سالن تلاش این اداره کل برگزار شد.
تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه این طرح می تواند در ایجاد اشتغال پایدار موثر باشد گفت: ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یک پدیده ی مخرب اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی همواره از جمله دغدغه های اساسی دولت هاست؛ لذا موضوع اشتغال و بهره وری کامل و مناسب از نیروی انسانی به عنوان یکی از اهداف راهبردی توسعه ی کشور در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: دولت برای اجرایی شدن برنامه ششم توسعه و تحرک‌بخشی در بازار کار برای ایجاد فرصتهای شغلی به خصوص برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، سیاستها، اقدامات و طرحهای اشتغالزایی را در قالب «برنامه ویژه اشتغال» در دستور کار قرار داده است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سیاست‌ها برای ایجاد اشتغال در گذشته، بیشتر معطوف به پرداخت وام و تعهد اشتغال دستگاهی بود تصریح کرد: در این طرح سطح مداخله برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری مورد بازنگری قرار گرفته و کوشش شده تا با در نظر گرفتن و آموختن از تجارب بین المللی و به ویژه تجربه کشور، و رفع چالش‌های پیش رو، چارچوبی فراگیر برای ایجاد اشتغال تنظیم شود.
وی از اهداف این طرح را آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد و افزود: حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصا در صنایع دستی، کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند، کاهش هزینه های جذب و بکارگیری نیروهای فاقد مهارت و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه های اقتصادی از دیگر اهداف این طرح است.
در این نشست رئیس اتاق اصناف استان پیشنهاداتی را ارائه کرد که مقرر شد به وزارتخانه ارجاع داده شود.
۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۱۹
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید