اخبار

عمادتشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در کارگروه توسعه مدیریت:

کرونا عملیاتی کردن شاخص های اختصاصی سازمان ها را دچار مشکل کرده است

کرونا عملیاتی کردن شاخص های اختصاصی سازمان ها را دچار مشکل کرده است
درخصوص تغییر در عناوین شاخص های اختصاصی و کمی در سال جاری با توجه به شرایط بحرانی کرونا به علت عدم تحقق، با وزارت متبوع مکاتباتی را انجام داده و گزارش آن را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال می کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: کار گروه توسعه مدیریت این اداره کل جهت بررسی شاخص های عمومی و اختصاصی تشکیل جلسه داد.
تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کارگروه توسعه مدیریت گفت: مدیریت در ساختار و عملکرد فقط یک اسم نیست و باید آن را به صورت علمی و تجربی پذیرفت.
وی با اشاره به اینکه با ارزیابی شاخص‌های عمومی و تخصصی عملکرد دستگاه نشان داده می شود، تصریح کرد: مدیران این اداره کل در حوزه های تخصصی خود توانایی های لازم را دارند و مدیرکل در داخل به عنوان یک هماهنگ کننده عمل می کند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه حوزه های تخصصی دارای مباحث کاملاً تخصصی و مجزا از یکدیگر هستند تاکید کرد: حوزه فعالیت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وسیع است و خدمات گوناگونی به مراجعین ارائه می دهد.
تشکری با اشاره به شیوع ویروس کرونا که تحقق برخی از شاخص های اختصاصی حوزه های مختلف این اداره کل را تحت الشعاع خود قرار داده است گفت: درخصوص تغییر در عناوین شاخص های اختصاصی و به خصوص شاخص های ستاره دار و کمی در سال جاری با توجه به شرایط بحرانی کرونا به علت عدم تحقق، با وزارت متبوع مکاتباتی را انجام داده و گزارش آن را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال می کنیم.
وی با بیان اینکه بسیای از پست های این اداره کل خالی از نیروی متصدی است گفت: در خصوص محور مدیریت سرمایه انسانی- شاخص کاهش کارکنان با توجه به افزایش جامعه هدف و خالی بودن پست ها پیگیری های لازم با وزارت متبوع صورت می گیرد تا با جذب نیرو بتوانیم خدمات مناسب تری را به مراجعین ارائه دهیم.
تشکری بیان کرد: در سال جاری بصورت الکترونیکی نظارت بر شرکت های تعاونی از طرق سامانه هوشمند تعاون انجام گرفته است؛ آموزش مجازی تعاون گران با توجه به شرایط کرونا، در دستورکار قرار گرفته و حتی نسبت به برگزاری دوره های حضوری، عملکرد دو برابری را شاهد هستیم.
وی تاکید گرد: 55 درصد از پست های حوزه تعاون این اداره کل خالی است که با توجه به افزایش جامعه هدف نیازمند نیروی تخصصی در بخش تعاون می باشیم.
این مقام مسئول استانی با اشاره به اینکه احراز هویت کارفرمایان و کارگران از طریق سامانه جامع روابط کار و به صورت الکترونیکی در استان در حال انجام است افزود: آموزش اعضا مراجع حل اختلاف کار به صورت مجازی در چندین دوره در حال برگزاری است؛ در بخش تجدید و تاسیس تشکل های کارگری و کارفرمایی و آموزش تشکل ها به علت اینکه باید افراد الزاماً حضور فیزیکی داشته باشند، جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاکنون در تشکیل مجمع ها با مشکل روبرو بوده ایم.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه نمود: برنامه بازرسی از دفاتر، شرکت ها و موسسات دارای نیروی خارجی با توجه به شرایط موجود باید بصورت حضوری و انفرادی یا بصورت گشت تیم مشترک بازرسی ها انجام می گرفت؛ در سامانه برته 800 برنامه بوده که 570 برنامه بازرسی تاکنون محقق شده است.
تشکری تصریح کرد: در بخش مدیریت اجتماعی این اداره کل شاخص هایی چون معرفی و تقدیر از خانه بهداشت برتر در قالب برگزاری همایش های استانی، برگزاری گردهمایی و نشست تخصصی در خصوص ارتقاء فرهنگ کار با رویکرد جهش تولید، حمایت از برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با سهام و بورس برای کارگران و کارکنان واحدهای واگذارشده، اجرای دوره های آموزشی در جامعه کار و تولید با موضوعات پیشگیری از اعتیاد، سبک زندگی سالم، ارتقای بهداشت روان، مراقبت های اجتماعی و پیشگیری از آسیب خشونت مورد ارزیابی قرار می گیرد.
در ادامه نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در خصوص ارزیابی عملکرد و جشنواره شهید رجائی گفت: در تدوین شاخص های اختصاصی سازمان استخدامی کشور دخالتی ندارد و وزارت خانه ها تصمیمات نهایی را اتخاذ می کنند.
رحمانی افزود: هریک از مدیران این اداره کل شاخص های ارزیابی را با ریز جزئیات مدنظر قرار داده و برای هر یک مهم بوده است که مشکلات و مسائل مربوطه را استخراج و بیان کردند که جای خرسندی دارد.
۲۷ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید