اخبار

​میرزایی در گلستان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در طرح های اشتغالزایی روستایی

​میرزایی در گلستان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در طرح های اشتغالزایی روستایی
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر یکروزه خود به استان گلستان از طرح های روستایی عشایری بازدید کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، حجت میرزایی با اشاره به ضرورت حمایت از این پروژه ها بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای رشد و توسعه این طرح ها تاکید کرد.
وی  از شرکت تعاونی خدمات بهار دشت که با استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به مبلغ 25 میلیارد ریال در زمینه صنایع غذایی و تولید شیرینی جات است بازدید کرد.
این تعاونی  با به کارگیری بیش از 80 نفر نیروی کار مشغول فعالیت است و بیشتر نیروهای شاغل در آن، تحصیلکرده و از زنان سرپرست خانوار هستند.
میرزایی در این بازدید گفت: یکی از اقدامات موثر و ماندگار دولت در زمینه ایجاد اشتغال پایدار در روستاها، اعطای تسهیلات روستایی و عشایری بوده  که راه اندازی چنین واحدهای تولیدی بر این موضوع دلالت دارد.
وی تاکید کرد: ضرورت دارد در این زمینه علاوه بر حمایت های مالی، مداخلات توسعه ای نیز لحاظ شود.
میرزایی در ادامه از پروژه در حال ساخت مرکز نو آوری گنبد کاووس که در بخش های مختلف زیست فناوری، انرژی نو و تجربه پذیر،  نرم افزار  و زنجیره بلوک، کشاورزی ارگانیک و کارآفرینی و صنایع روستایی پیش بینی شده است نیز بازدید کرد.
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص این پروژه خاطرنشان کرد: کارخانه نوآوری بستری مناسب برای بروز خلاقیت های نیروی انسانی و محلی برای توسعه زیست بوم است.

 
۲۷ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید