اخبار

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار اعلام کرد:

۱۲۲ هزار نفر، تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کرده‌اند

۱۲۲ هزار نفر، تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کرده‌اند
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی گفت: در سال جاری ، بسترهای لازم برای بهره مندی متقاضیان مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایرفراهم شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهناز امامدادی، رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی ضمن تشریح گزارش عملکرد این وزارتخانه در فرایند توسعه مشاغل خانگی گفت:تاکنون امکان بهره مندی ۹۱ درصد از متقاضیان مشاغل خانگی از بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان  و عشایر فراهم شده است .
 وی با اشاره به اینکه از سال 96 تا آذر99  تعداد  ۶۴۳ هزار نفر در سامانه ساماندهی مشاغل خانگی ثبت نام کرده‌اند افزود : تاکنون بیش از 200 هزار  مجوز در این حوزه صادر شده است.
رئیس دبیرخانه  ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی به ترکیب سنی و  جنسی متقاضیان مشاغل خانگی  اشاره کرد و افزود: در جامعه هدف مشاغل خانگی  ۷۶ درصد از متقاضیان را بانوان و ۲۴ درصد را آقایان تشکیل می دهند.
امامدادی تصریح کرد: 52 درصد  دریافت کنندگان مجوز مشاغل خانگی  بین 20 تا 40 سال سن دارند 43 درصد بین 40 تا 60  سال و 5 درصد بالای 60 سال سن  دارند.
رئیس  دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به اینکه ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر، تسهیلات مشاغل خانگی را دریافت کرده‌اند گفت:  همچنین از محل تسهیلاتی که به کسب و کارهای آسیب دیده در شرایط شیوع کرونا اختصاص دارد،  تاکنون  105 میلیارد تومان تسهیلات به  ۲۳ هزار نفر از فعالین حوزه مشاغل خانگی پرداخته شده است .
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۹۸ هزارو ۶۰۰ فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی ایجاد شده است  افزود: حدود ۱۰ درصد از تسهیلات اشتغال  روستایی و عشایری  به مشاغل خانگی اختصاص یافته است.  
  امامدادی افزود:  ۶۲۷ میلیارد تومان  از محل اشتغال روستایی و عشایری به مشاغل خانگی اختصاص یافته که در مجموع 31 هزار شغل از محل این تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی ایجاد شده است .
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی با بیان اینکه با همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مقرر شد برای رشته های کشاورزی، صنعت ، خدمات و  صنایع دستی امکان استفاده مزایای این بیمه  فراهم شود تصریح کرد: متقاضیان مشمول استفاده از این بیمه می‌توانند از مزایای بازنشستگی و مستمری  این صندوق نیز  استفاده کنند.
 امامدادی  افزود: متقاضیان در این رشته ها می توانند از اول بهمن ماه با مراجعه به سایت صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان، روستاییان و عشایر به نشانی www.roostaa.ir در این سایت ثبت کنند.
 وی با اشاره به صدور گواهی انطباق محصولات مشاغل خانگی  گفت : با صدور این  گواهی،  محصولات مشاغل خانگی با اطمینان بیشتری راهی بازار می‌شود.
رئیس  دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۷  وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به دنبال صدور مجوز الکترونیکی برای مشاغل خانگی بوده است تصریح کرد:با همکاری دفتر توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری این وزارتخانه،  در سال ۹۸ صدور مجوز الکترونیکی در حوزه مشاغل خانگی در ۴ استان آغاز و با توجه به نتایج به دست آمده، صدور مجوز الکترونیکی در حوزه مشاغل خانگی از ابتدای سال ۱۳۹۹ عملیاتی شد.

 
۲۷ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید