اخبار

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای : نخستین" مرکز رصدخانه مهارت"کشور در استان سمنان ایجاد می شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای : نخستین" مرکز رصدخانه مهارت"کشور در استان سمنان ایجاد می شود
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: مرکز رصدخانه مهارت برای نخستین بار در کشور در استان سمنان ایجاد می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، "علی اوسط هاشمی" رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در جلسه شورای مهارت استان سمنان برگزار شد، گفت: مرکز رصدخانه مهارت برای نخستین بار در کشور برای ارزیابی برنامه‌های در حال اجرای مهارت‌آموزی، در استان سمنان ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این جلسه همچنین میزبانی«مسابقات ملی آزاد مهارت اصناف» و «مسابقات ملی آزاد قطعه‌سازی» را نیز به استان سمنان واگذار کرد.

هاشمی، از ایجاد دپارتمان و مرکز تخصصی ارائه آموزش‌های مهارتی در زمینه گردشگری، اقتصاد دیجیتال،قطعه‌سازی خودرو، فرش دستبافت و بافت‌های سنتی، نان و شیرینی در استان سمنان خبر داد و گفت: دپارتمان ها و مراکز تخصصی ارائه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز و ظرفیت‌های استان بر اساس سند توسعه مهارت ایجاد می‌شود.

وی راه‌اندازی مراکز تخصصی آموزش‌های مهارتی رارویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور دانست و افزود: مهارت رویه مثبت در گره‌گشایی بیکاری است.

هاشمی گفت: توجه به هوش مصنوعی و نقش ربات در بازار و توسعه اقتصادی باید در ایران موردتوجه باشد و با رهیافت‌های نوین برای بهره‌گیری از اقتصادی پایدار اقدام کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: باید از ثبات در اجرای شغل دوری کرد و باید در قالب‌های مختلف برای مهارت‌آموزی و توجه به اصل اشتغال در قالب‌های مختلف و به‌روزرسانی مشاغل اقدامات لازم را انجام داد.

وی بیان کرد: توجه به مهارت‌آموزی از مؤلفه‌های مهم توسعه اقتصادی در جامعه محسوب می‌شود. توسعه بدون توجه به عقلانیت و تدبیر حاصل نمی‌شود و باید با اتکا به توانمندی نیروی انسانی برای رشد و بالندگی کشور تلاش کرد.

هاشمی افزود: اگر در دهه‌های گذشته برای باسواد شدن مردم در جامعه اقدام شد، اکنون مأموریت تغییر یافته و برای مهارت‌آموزی و آموزش جوانان خلاق و متحرک و با سبک گام‌های استواری باید برداریم.


۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید