اخبار

مدیر کل امور بین الملل وزارت کار خبر داد: برنامه 5 ساله همکاری های ایران و عراق در کمیته مشترک دو کشور بررسی شد

مدیر کل امور بین الملل وزارت کار خبر داد: برنامه 5 ساله همکاری های ایران و عراق در کمیته مشترک دو کشور بررسی شد
مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بررسی برنامه 5 ساله همکاری های ایران و عراق در کمیته مشترک دو کشور خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی حسین شهریور» مدیر کل امور بین الملل گفت: نشست کمیته مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت کار و امور اجتماعی عراق برگزار و در این نشست با اشاره به حجم بالای روابط تجاری و تردد اتباع دو کشور و در هم تنیدگی روابط دو ملت، بر ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود دو وزارتخانه برای ارتقای سطح تعاملات و روابط دو کشور تاکید شد. 

وی با بیان اینکه تعامل و همکاری با کشورهای همسایه در اولویت این وزارتخانه است افزود: همکاری در حوزه های روابط کار، بهزیستی و حمایت های اجتماعی، بیمه ها و نظام بازنشستگی و آموزش های فنی و حرفه ای موجب تعمیق و توسعه روابط دو کشور خواهد شد.

شهریور اعلام کرد: کمیته مشترک با تاکید بر اجرایی کردن بیانیه های مشترک سال های 1392 و  1394 و همکاری در سازمان بین المللی کار ، برنامه اقدام مشترک همکاری های پنج ساله بین دو کشور در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای، روابط کار، کارآفرینی و اشتغال و رفاه اجتماعی را بررسی و با کلیات آن موافقت کرد.

وی افزود: مقرر شد در 20 روز آینده،  نشست بعدی کمیته مشترک برای نهایی کردن سند برنامه برگزار و مقدمات امضای آن فراهم شود.

«رائد جبار باهض» رئیس هیئت عراقی با اشاره به آموزش بیش از 100 نفر ازکارآموزان عراقی در مرکز تربیت مربی کرج و همچنین برگزاری جلسات تخصصی برای تعداد دیگری از کارشناسان عراقی در سازمان بهزیستی، از جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

رئیس هیئت عراقی تاکید کرد: با توجه به توانمندی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف، از همکاری های مشترک و دوجانبه و همچنین انتقال تجارب و دانش در تمامی این حوزه ها استقبال می کنیم.

 
۱۸ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید