اخبار

​منصوری در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: رونق اشتغال نیازمند اجرای ایده های کاربردی است

​منصوری در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: رونق اشتغال نیازمند اجرای ایده های کاربردی است
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فارغ از تسهیلات و وام‌های بانکی، رونق اشتغال نیازمند طراحی و اجرای ایده‌های کابردی به ویژه در اولویت‌‌بندی ظرفیت‌ها است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ، عیسی منصوری در سفر به استان چهارمحال و بختیاری و بازدید از طرح‌های اشتغالزایی و نشست با مدیران اجرایی شهرستان بروجن گفت:  اتکا به تسهیلات و پیگیری برای دریافت وام بیشتر، بی‌شک  به رونق اشتغال منجر نمی‌شود بلکه باید برنامه هدفمندی ترسیم کرد که محور آن تمرکز بر اولویت‌های هر منطقه است.

وی افزود: استانها برای حوزه اشتغال خود باید دارای برنامه بلندمدت باشند و ظرفیت‌های مهم منطقه خود را شناسایی کنند تا با شکوفایی این ظرفیت‌ها سایر بخش‌ها هم از منافع آن بهره‌مند شوند.

منصوری با تاکید بر حمایت کسب‌و‌کارها، تصریح کرد: طرح‌هایی که تاکنون شروع شده و نیمه‌کاره مانده یا  با مشکل مواجه شده‌اند به گونه‌ای باید برنامه‌ریزی شود که با رفع این مشکلات طرح‌ها تا پایان دولت به بهره‌برداری برسد و یا اگر کار جدیدی شروع می‌شود هدف گذاری‌ها به شکلی باشد که این طرح‌ها به نتیجه برسد.

معاون امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان بروجن در حوزه اشتغال اظهارکرد: کشاورزی، گردشگری و صنعت از مهمترین ظرفیت‌های این شهرستان به شمار می‌رود که برای اشتغالزایی در این حوزه‌ها تمرکز شده است.

الله کرم نصیری افزود: 30 درصد جمعیت شهرستان بروجن روستایی است و در بخش بوم‌گردی و گردشگری از جمله در چغاخور اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است اما محدودیت‌هایی در قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری وجود دارد که امید است با رفع مشکلات آیین‌نامه‌ای بتوان از این طرح ها به نحو مطلوبی بهره‌گیری کرد.

 در این نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگانی از بخش‌ خصوصی فعال در حوزه کشاورزی و گردشگری به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند.

همچنین بازدید از مجتمع دامداری و گلخانه بروجن، هتل و مجتمع اقامتی الماس، مجتمع گلخانه  صیفی جات از مهمترین برنامه‌های این سفر به شهرستان بروجن بود.

 
۱۵ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید