اخبار

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در حاشیه بازدید از رویداد صبانو:

مرکز نوآوری صبا باید پاسخگوی تمام نیازهای پنهان و غیر پنهان بازنشستگان باشد

مرکز نوآوری صبا باید پاسخگوی تمام نیازهای پنهان و غیر پنهان بازنشستگان باشد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درحاشیه بازدید از مرحله نهایی رویداد «صبانو» در مرکز نوآوری صبا گفت: ارائه خدمات در حوزه بازنشستگی پیش از این، روالی سنتی و معمولی داشت و به پرداخت حقوق یا برقراری بیمه تکمیلی درمان منحصر بود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اکبر افتخاری افزود: با استفاده از ذهن خلاق جوانان، باید سرویس ها و خدمات نوین به بازنشستگان  ارائه کرده و ایده های خلاقانه را به محصول و خدمات قابل استفاده تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: استارتاپ های زیادی هستند که با ایده های نو، جوان و خلاق می توانند خدمات مناسب با هزینه پایین  به  بازنشستگان  ارائه کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر حمایت این صندوق از توان شرکت های دانش بنیان و نوآور گفت: با توجه به رابطه  موثر حوزه آی سی تی با این فعالیت ها، استارتاپ ها می توانند  با هزینه اندک ،تاثیرات بزرگی بر جامعه هدف بازنشستگان بگذارند و تقویت این حوزه می تواند در نهایت به ارائه خدمات مناسب و تاثیر گذار به این قشر منجر شود.

افتخاری با اشاره به  فرایند تشکیل رویداد صبا نو که در فاصله کمی از آغاز فعالیت مرکز نوآری ایجاد شد ، اظهار داشت :  صبا نو یک برنامه ریزی کاملا مشخص و هدفمند داشت و از چندماه قبل جلسات شورای سیاست گذاری آن بسیار هدفمند و حساب شده برگزار شد و در موقع مناسب در قالب فراخوان از همه استارتاپ هایی که در حوزه بازنشستگی و اجتماعی ایده داشتند دعوت شد تا ایده  های خود را به این بخش را ارائه دهند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه  در روند اجرایی شدن و نتیجه بخش بودن ایده ها،سه عامل تاثیر گذار انتخاب مناسب، حمایت درست و راهبری صحیح باید در کنار هم قرار بگیرند افزود: صرفا راه اندازی مراکز فناوری و ایده های استارتاپ ها بدون حمایت و راهبری لازم بی تاثیر است و انتخاب چشم بسته و غیر تخصصی نیز بدون راهوری درست، نتیجه بخش نخواهد بود.

وی با بیان اینکه  اینکه  وقتی که می گوییم ایده ها را راهبری کنیم به این معنا نیست که در تصمیم شان دخالت کرده و یک استارتاپ را دولتیزه کنیم تصریح کرد:  بنا نداریم این تیم ها را در فضای خشک و رسمی اداری قراردهیم بلکه هدف این است که مسیر را برای شان تسهیل کرده تا در نهایت بتوانند خدمات بهتری به جامعه هدف ارائه کرد.

افتخاری با اشاره به  نشست ها  و رایزنی های صورت گرفته با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در این زمینه افزود: این معاونت نیز  بر موضوع حمایت و راهبری  رویداد صبا نو تاکید دارد .

 وی به ارائه  فراخوان و ارزیابی های اولیه از سوی داوران اشاره کرد و افزود: امروز نیز مرحله نهایی اجرا شد و هیئت داوران، گروه های راه یافته به این مرحله را ارزیابی می کند ؛ما نیز اعلام کردیم استارتاپ هایی که به تأمین نیازهای جامعه هدف نزدیک باشند و بتوانند سرویس های مناسبی را در حوزه بازنشستگی ارائه دهند حمایت خواهیم کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، چشم انداز مرکز نوآوری صبا را تامین کامل نیازهای بازنشستگان دانست و گفت:  باید با درنظر گرفتن تمام نیازهای آتی و فعلی بازنشستگان ،  این نیاز ها از طریق مرکز نوآوری صبا تامین شود و این چشم انداز می تواند گسترده بوده و به بازنشستگان کشوری نیز محدود نشود.

وی افزود: افرادی که به دوره بازنشستگی می‌رسند نیازهایی دارند که نمی دانند باید چگونه آن ها را ابراز و برطرف کنند بنابراین مرکز فناوری صبا وظیفه سنگینی دارد که حتی نیازهای پنهان  افراد بازنشسته را شناسایی کرده و آنها را تأمین کند.
 
۱۴ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید