اخبار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خبر داد:

آغاز اجرای صدور و تمدید پروانه کار موقت (کارت کار) اتباع افغانستانی و عراقی

آغاز اجرای صدور و تمدید پروانه کار موقت  (کارت کار) اتباع افغانستانی و عراقی
صدور و تمدید پروانه کار موقت (کارت کار) اتباع افغانستانی و عراقی دارنده گذرنامه خانواری معتبر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: تشکری ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح براساس دستورالعمل ارسالی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای اتباع افغانستانی دارنده گذرنامه خانواری معتبر که درسنین 17 تا60 سال می باشند به مرحله اجرا گذاشته شده است.
وی بیان کرد: هزینه صدور پروانه کار موقت 5 میلیون ریال و برای تمدید آن 3میلیون و500 هزار ریال برای مدت یکسال جهت واریز به حساب خزانه تعیین شده است .
تشکری افزود: جهت تامین نیاز کارفرمایان متقاضی خدمات اتباع خارجی و استفاده صحیح از توان نیروی کار و با هدف قانونمند نمودن اقامت و اشتغال اتباع خارجی، پروانه کار اتباع فوق الذکر توسط 8 دفتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان صادر و تمدید می گردد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطر نشان کرد: براساس ماده 181 قانون کار و بندج ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، کارفرمایانی که اتباع خارجی بدون پروانه کار (کارت کار) و یا اتباع بیگانه را در فعالیتی به غیر از آنچه در پروانه کار آنها ذکر شده به کار گیرند، مجرم محسوب گردیده و به پرداخت جریمه 3184045ریال برای هر روز بکارگیری غیرمجاز و همچنین مجازات حبس از 91 تا 180 روز محکوم می شوند.

۱۳ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید