اخبار

معاون روابط کار در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

توسعه "انسان محور" اولویت ایجاد اشتغال در مناطق آزاد قرار گیرد

توسعه "انسان محور" اولویت ایجاد اشتغال در مناطق آزاد قرار گیرد
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تقدیر از عملکرد سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه اشتغال و امور کارگری گفت: امیدواریم سایر مناطق آزاد نیز با تمکین به قوانین مانند منطقه آزاد قشم به مسایل این حوزه اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "حاتم شاکرمی" در دیدار با حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: گرچه همه مناطق آزاد کشور از جمله منطقه آزاد قشم  در حوزه مسئولیت اجتماعی عملکرد قابل تقدیری دارند ولی برخی موارد در حوزه کارگری باید در این مناطق بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی توسعه انسان محور را از اولویت های مناطق آزاد خواند و تصریح کرد: بدیهی است در حوزه مسئولیت اجتماعی این مناطق بایستی به این اولویت توجه بیشتری شود.
   
شاکرمی با اشاره به لزوم هماهنگی در حوزه تفویض اختیار برخی وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در حوزه اشتغال، یادآور شد: این موارد در قانون اساسی و قوانین مناطق آزاد لحاظ شده است و با هماهنگی و همکاری بیشتر قابل اجرا خواهد بود.

وی با اشاره به این که در سند کار شایسته مصوب دولت تدبیر و امید به عدالت مزدی، اشتغال مولد و آزادی انجمن های صنفی به عنوان نقاط قوت عدالت در حوزه کارگری توجه ویژه شده است، گفت: اگر این موارد در مناطق آزاد مورد توجه قرار بگیرد باعث افزایش رضایتمندی جامعه کارگری و جامعه این مناطق خواهد شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص برخی مسایل اشتغال از جمله بیمه بیکاری بر ضرورت تطبیق آنها با قوانین مناطق آزاد تاکید کرد و افزود: برای اجرای بیمه بیکاری، اطلاعات واجدان شرایط استفاده از این بیمه تا آخر دی ماه جاری باید در سامانه کشوری بارگذاری شود.

شاکرمی همچنین بر ضرورت ایجاد و راه اندازی تشکل های کارگری و کارفرمایی برای کمک به اجرای مسئولیت اجتماعی نهادهای حاکمیتی تاکید کرد و با تشکر از اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم در عرصه فعالیت های کلان اقتصادی و تولیدی خواستار ایفای نقش منطقه آزاد قشم به عنوان محور تولید در میان مناطق آزاد کشور شد.

بازدید از پالایشگاه قشم

حاتم شاکرمی، معاون روابط کار  و هیات همراه در  ادامه برنامه سفر استان هرمزگان، ضمن بازدید از  پالایشگاه در دست احداث نفت قشم واقع در منطقه آزاد قشم، از نزدیک با کارگران، کارفرمایان و‌ پیمانکاران به گفت وگو‌ نشست.
رییس شورای عالی حفاظت فنی با تقدیر از مدیران عملیاتی آن واحد که ساختارهای ایمنی و بهداشت کار  را به خوبی در ساخت و‌ اجرای این پروژه رعایت نموده اند، از  سرعت اجرای آن نیز قدردانی کرد.
شاکرمی، ظرفیت مرکز تحقیقات و‌ تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار ‌ استان‌ هرمزگان در آموزش نیروی کار آن واحد را یادآور شد ‌ و فرایند تعیین صلاحیت امور  ایمنی امور پیمانکاری را به عنوان عاملی مهم در ارتقای ایمنی ‌محیط کار  دانست.
وی  بر اهمیت نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مناطق آزاد کشور تاکید کرد .

 
۱۳ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید