اخبار

​میرزایی در کهگیلویه و بویراحمد: اشتغال فقط در پتروشیمی و فولاد ایجاد نمی شود

​میرزایی در کهگیلویه و بویراحمد: اشتغال فقط در پتروشیمی و فولاد ایجاد نمی شود
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در یاسوج گفت: اشتغال تنها در پتروشیمی و فولاد ایجاد نمی شود بلکه باید در سایر کسب وکارها و بنگاه های اقتصادی نیز سرمایه گذاری شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، حجت الله میرزایی در نشست جمع بندی و مصوبات سفر  معاونین وزیر و مدیران عامل بانک های تابعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:  به رغم دارا بودن نرخ یک درصدی جمعیت کل کشور متاسفانه نرخ بهره وری در استان نامطلوب بوده و سرمایه گذاری انسانی ایجاد نشده است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار  و رفاه اجتماعی تصریح کرد: 50درصد جمعیت استان در دو شهرستان بویراحمد و دنا هستند که تداوم و ادامه این روند خطرناک ونگران کننده است چرا که بهبود زیر ساخت های شهری برای اشتغال شهروندان بسیار ضروری است.

میرزایی ایجاد و توسعه سرمایه گذاری در سایر شهرستان ها را باعث کاهش میزان مهاجرت و توزیع عادلانه ثروت و سرمایه عنوان کرد و گفت: 75درصد مراکز تولیدی صنعتی استان در شهرستان های بویراحمد و دنا مستقر هستند و سایر شهرستان ها مراکز صنعتی کمتری دارند که با تدبیر و درایت خاص می توان بهبود محیط های کسب وکار را در سایر مناطق فراهم کرد.

وی با بیان این که در شهرستان گچساران کارگاه ها عمدتا در شرکت نفت و گاز  مشغول فعالیت هستند که اشتغال خوبی  ایجاد نمی کند، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی وصنایع غذایی همراه با برند سازی و تجاری سازی  اشتغال زیادی ایجاد خواهد کرد.

میرزایی توسعه و ایجاد مراکز دامپروی بزرگ صنعتی را براساس پتانسیل و ظرفیت های استان مهم ارزیابی کرد .

وی میزان پرداخت تسهیلات بانکی برای ایجاد کسب وکار در استان را مطلوب و قابل تقدیر ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه بانک های عامل رفاه کارگران و توسعه تعاون نقش خوبی در پرداخت تسهیلات به متقاضان داشتند که تلاش شان قابل تقدیر است.

معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  از محیط عمومی کسب وکار در استان اظهار نگرانی کرد و خواستار بهبود محیط های کسب وکار و حمایت از سرمایه گذاران در عین رصد و پایش مراحل انجام کار در استان از سوی مسوولان شد.

میرزایی درپایان تشکیل مرکز مشاوره  اقتصادی در تهران به میزبانی استانداری با مشارکت کهگیلویه وبویراحمدی های شاغل در پایتخت را بسیار مطلوب ،راهشگا و رافع بسیاری از مشکلات عنوان کرد.

به دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین این وزارتخانه (غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع، حجت میرزایی معاون امور اقتصادی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال ) و حجت مهدیان و اسماعیل للگانی مدیران بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران و اکبر افتخاری و علی شیرکانی مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و بیمه روستاییان و عشایر در سفری دو روزه به منظور بررسی وضعیت طرح های اشتغالزایی ،سرمایه‌گذاری، وضعیت بیکاری، بازدید از پروژه های نیمه تمام استان به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده اند.

 
۱۳ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید