اخبار

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اعلام کرد: عزم صندوق بیمه اجتماعی برای پوشش بیمه صد درصدی اقشار محروم کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اعلام کرد: عزم صندوق بیمه اجتماعی برای پوشش بیمه صد درصدی اقشار محروم کهگیلویه و بویراحمد
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با اشاره به طرح ویژه دولت برای پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار روستایی و عشایری گفت: تعداد اسامی اعلام شده از یک میلیون و 400 هزار نفر فراتر است، سعی می‌کنیم ذیل طرح ویژه دولت برای بیمه شدن افراد کم بضاعتی که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای هستند در چهار منطقه محروم کهگیلویه و بویراحمد استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ، علی شیرکانی در نشست جمع بندی مصوبات، در سفر سه روزه معاونین وزیر و مدیران عامل بانکهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یاسوج، گفت: مقام معظم رهبری در آخرین جلسه سران سه قوه بر موضوع توجه به اقشار محروم و آسیب پذیر تاکید اساسی داشتند و بر همین اساس دولت، طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 440 هزار خانوار روستایی و عشایر را به منظور ارائه شرایط ویژه نظیر  رایگان بودن بیمه در سال اول عضویت افراد در صندوق  بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دست اجرا دارد؛ گروه هدف این  طرح افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد، زنان سرپرست خانوار روستایی، قالیبافان و هنرمندان صنایع دستی هستند.
وی ادامه داد: با محاسبات و جمع بندی‌ها متوجه شدیم که مجموع این افراد از یک میلیون و چهارصد هزار نفر بسیار بیشتر است، اما از سوی دیگر همپوشانی‌‌هایی وجود دارد. برای مثال زنی سرپرست خانوار و قالیباف است و نام او در هر دو لیست قید شده است.
شیرکانی افزود: سعی می‌کنیم از این سهمیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و برای چهارمنطقه محروم استفاده کنیم تا بتوانیم پوشش صد درصدی را در این مناطق داشته باشیم. امیدواریم که این مورد موجب کمک به توسعه و احیای روستاها و ایجاد نگاه آینده نگر در میان روستاییان باشد.
وی با اشاره به سرمایه گذاری‌های غیر مستقیم صندوق بیمه اجتماعی گفت: به منظور حمایت ازتکمیل پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام از منابع سرمایه گذاری صندوق بیمه اجتماعی به میزان 20 درصد در کنار دوستان قرار داریم.

به دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین این وزارتخانه (غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع، حجت میرزایی معاون امور اقتصادی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال ) و حجت مهدیان و اسماعیل للگانی مدیران بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران و اکبر افتخاری و علی شیرکانی مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و بیمه روستاییان و عشایر در سفری دو روزه به منظور بررسی وضعیت طرح های اشتغالزایی ،سرمایه‌گذاری، وضعیت بیکاری، بازدید از پروژه های نیمه تمام استان به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده اند.

 
۱۳ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید