اخبار

​13هزار شغل در بخش های روستایی کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد

​13هزار شغل در بخش های روستایی کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد 13 هزار شغل در بخش های روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ، عیسی منصوری در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار، حدود ۲۳ هزار بیکار جویای کار در سطح استان وجود دارد، این در حالی است که در تابستان امسال حدود ۱۳ هزار شغل در بخش های روستایی ایجاد شده است.
وی با تاکید بر این که  باید در زمینه فعالیت ها، عرضه و تقاضای نیروی کار بازنگری اصولی و منطقی صورت گیرد، تصریح کرد: باید به طرح هایی که برای تکمیل شدن به اعتبار نیاز دارند توجه ویژه ای شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: باید این طرح ها را به دبیرخانه کارگروه اشتغال با هدف نظارت شورای برنامه ریزی ارجاع دهیم و بدون کمک و همکاری همه دستگاهها این مهم میسر نمی شود.
منصوری با تاکید بر این که باید همه طرح های نیمه تمام را تکمیل کرد، افزود: نباید روند فعالیت های اداری باعث تعلل و توقف در اجرای طرح ها شود .
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بحث کارورزی و تامین مالی آن خاطرنشان کرد: برای هر استان سهمیه ای مشخص شده و هر میزان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سهمیه را مشخص کند تسهیلات اختصاص می یابد.
 
وی با اشاره به این که در شش ماه آینده می توانیم به عدد مورد نظر در زمینه اشتغالزایی روستایی برسیم، گفت: هم اکنون سهم اشتغال روستایی از 3  به 25درصد رسیده است.

بازدید معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار از طرح های صنعتی و اشتغالزای "بویراحمد" و "دنا"


  عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد از طرح های صنعتی و اشتغالزای شهرستان های "بویراحمد" و "دنا" بازدیدکرد.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، عیسی منصوری در بازدید از طرح های صنعتی اشتغالزای شهرستان های بویراحمد و دنا از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات این طرح ها قرار گرفت و ضمن تاکید بر حمایت از این طرح ها گفت: در صورتی تسهیلات در اختیار این طرح ها قرار می گیرد که توجیه اقتصادی داشته باشند و سرمایه گذار نیز همکاری کند.
طرح های  تولیدی صنعتی مجتمع طرح ماهی منطقه قلات، طرح تولیدی پرورش گل رز یاسوج، طرح پرورش قارچ دکمه ای،کارخانه تولید شن و ماسه، سردخانه 500 تنی کوخدان شهرستان دنا و در نهایت شرکت تعاونی آب معدنی چویل دنا در این بازدید بررسی و ارزیابی شدند.

به دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین این وزارتخانه (غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع، حجت میرزایی معاون امور اقتصادی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال ) و حجت مهدیان و اسماعیل للگانی مدیران بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران و اکبر افتخاری و علی شیرکانی مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و بیمه روستاییان و عشایر در سفری دو روزه به منظور بررسی وضعیت طرح های اشتغالزایی ،سرمایه‌گذاری، وضعیت بیکاری، بازدید از پروژه های نیمه تمام استان به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده اند.

 
۱۳ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید