اخبار

در پی انتشار فیلم کودک بی سرپناه در کوهدشت لرستان؛

مدیرکل بهزیستی لرستان: منتظر دستور قضایی برای ادامه حمایت و درمان اعتیاد کودک کوهدشتی هستیم

مدیرکل بهزیستی لرستان: منتظر دستور قضایی برای ادامه حمایت و درمان اعتیاد کودک کوهدشتی هستیم
در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر زندگی دو کودک بی سرپناه در نزدیکی سد و مسیر سیلاب‌های منطقه کوهدشت استان لرستان، با پیگیری های صورت گرفته اقدامات اولیه از سوی بهزیستی استان انجام شد.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کریم یاری مدیرکل بهزستی استان لرستان گفت: با بررسی های به عمل متوجه شدیم که این کودک متعلق به خانواده ای است که نزد پدر سالخورده اش به همراه یک برادر زندگی می کند .
وی ادامه داد: پس از انتشار فیلم با همکاری اورژانس اجتماعی (123 ) شهرستان کوهدشت ، آنها را در زیر پل همان محل پیدا کردیم که با توجه به محل نامناسب سکونت و سرمای زیاد اقدامات اولیه مبنی بر تهیه البسه گرم ، اقدامات بهداشتی و تست اعتیاد از کودک  صورت گرفت .
وی تاکید کرد: متاسفانه تست اعتیاد این کودک مثبت بوده و با توجه به این که این کودک زیر 18 سال سن دارد باید تحت نظر پزشک متخصص اعصاب و روان بوده و در بیمارستان بستری شود لذا مجددا با منزل پدری کودک مراجعه کردیم که با مقاومت شدید و حمله برادر بزرگتر مواجه شدیم.
یاری تصریح کرد: با توجه به مقاومت خانواده ما منتظر دستور قضایی برای ادامه حمایت ها و درمان کودک هستیم .    
در مورخ 4/10/99 فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد که کودکی در فضایی نامناسب با سقف نایلونی در سرمای زمستان سکونت دارد .

۸ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید