اخبار

اجرای تفاهم نامه همکاری بین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی در ابرکوه

اجرای تفاهم نامه همکاری بین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی در ابرکوه
هدف ما این است که سرمایه‌های پاک و عظیم مردمی به سمت اشتغال و تولید حرکت کند و شبکه عظیم نیروهای انسانی را تا دل روستاها با بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها به کار بگیریم.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: اولین جلسه هماهنگی اجرای تفاهم نامه مشترک فی مابین معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بسیج سازندگی کشور با حضور رئیس و کارشناس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه ، رضایی نماینده بسیج سازندگی و برخی از مسئولین صندوق های قرض الحسنه مردم یار در محل سالن جلسات سازمان بسیج سازندگی ابرکوه برگزار شد.
ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ابرکوه در این جلسه گفت: امروزه توسعه تعاونیها به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی در جهان مورد توجه جدی قرار گرفته است و بررسی ها نشان می دهد توسعه تعاونی ها و رفع مشکالت آنها راه موثری برای ارتقای فرهنگ کار جمعی در بخش اقتصاد است.
این مقام مسئول ابراز داشت: در راستای اجرایی کردن این ‌تفاهم نامه در شهرستان ابرکوه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی به منظور توانمندسازی و ترویج بخش تعاون در بین مردم، اولویت کاری مشترک خود را ترویج فرهنگ کار تعاونی در میان بسیجیان، ساماندهی کارآفرینان بسیجی در قالب کار جمعی و تعاونی، توسعه عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و نیز تشکیل تعاونی های تامین نیاز و پشتیبان و همکاری و کمک در زمینه بازاریابی و فروش محصولات تولیدی با استفاده از قابلیتها وظرفیتهای بسیج سازندگی قرار داده است.
وی با بیان اینکه بسیج سازندگی کارهای خدماتی، عمرانی و زیربنایی بسیار خوبی در مناطق روستایی انجام داده است خاطرنشان کرد: همکاری بین سازمان بسیج سازندگی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دراین زمینه به نتایج خوبی منجر خواهد شد و اجرای موفق این تفاهم‌نامه می‌تواند در تحقق موضوع اقتصاد مقاومتی وایجاد اشتغال و تولید در مناطق محروم و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها در سطح استان نقش زیادی ایفا کند.
در ادامه رضایی نماینده سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه هدف بسیج امنیت آوری و پیوند میان ایجاد سرمایه‌های اجتماعی در مردم است گفت: هرچه سرمایه اجتماعی و پیوند مردم در گروه‌های مختلف بیشتر شود امنیت کشور نیز بالاتر خواهد رفت.
وی افزود: هدف ما این است که سرمایه‌های پاک و عظیم مردمی به سمت اشتغال و تولید حرکت کند و شبکه عظیم نیروهای انسانی را تا دل روستاها با بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها به کار بگیریم.
۷ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید