اخبار

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: حمایت از بازنشستگان در طرح اقدام ملی مسکن

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: حمایت از بازنشستگان در طرح اقدام ملی مسکن
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در طرح اقدام ملی مسکن از بازنشستگان حمایت می شود و بیش از 50 درصد زمین های مورد نیاز برای مسکن کارگری جانمایی شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به نقل از روابط عمومی اداره کل مازندران، ابراهیم صادقی‌فر در نشست شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران که با حضور معاون استاندار مازندران و مدیران دستگاه های اجرایی شورای هماهنگی تعاون استان برگزار شد، اظهار کرد: در تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی ، واجدین شرایط برای ساخت مسکن کارگران شناسایی شده اند.
وی بیان کرد: خط اعتباری برای خانه‌دار شدن کارگران ایجاد شده که می‌توانند با عضویت در تعاونی‌های مسکن از این خط اعتباری استفاده کنند و به ازای هر واحد میانگین ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه 5 سازنده اصلی کار را بر عهده گرفتند، افزود: برای ساخت مسکن کارگران، تعاونی ها خوشنام به وزارت راه و شهرسازی معرفی می شوند.
صادقی‌فر با تاکید بر اینکه برای تسهیل تأمین مسکن کارگران همه دستگاه‌ها را بسیج کردیم تا سهم آورده کارگران به حداقل برسد ،گفت:  اراده خوبی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  وزارت راه و شهرسازی وجود دارد تا مقوله مسکن کارگری با جدیت مورد بررسی قرار گیرد و موانع در این زمینه برطرف شوند.
صادقی‌فر، مسکن را یکی از الزامات اولیه در جهت صیانت از جامعه کار و تلاش دانست و افزود: کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید ایفای نقش می‌کند و این مهم اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده‌ها دارد.
 
۱ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید