اخبار

ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه:

تعهد اشتغال شهرستان ابرکوه تا کنون 76 درصد تحق یافته است

تعهد اشتغال شهرستان ابرکوه تا کنون 76 درصد تحق یافته است
از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان ابرکوه با پرداخت تسهیلات به مددجویان و نیازمندان زمینه اشتغال 163 نفر در بازار کار فراهم شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: جلسه کارگروه اشتغال شهرستان ابرکوه با حضور اعضاء کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری ابرکوه برگزار شد.
در این جلسه ناصر زارع رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: در سال جاری، ایجاد 689 فرصت شغلی به تفکیک دستگاه‌های اجرایی هدف‌گذاری و ابلاغ شده است که تاکنون 526 فرصت شغلی معادل 76 درصد تعهد اشتغال شهرستان ابرکوه محقق شده است.
وی بیان کرد: تمامی اطلاعات ارائه شده در خصوص تعهد اشتغال استان براساس سامانه رصد انجام می‌شود که کد ملی تکراری را نمی‌پذیرد و حتماً باید یک فرصت شغلی ایجاد شده باشد تا بتوان آن را در سامانه ثبت کرد.
زارع در بخش دیگری از سخنان خود، توسعه کارآفرینی را بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق شهری و روستایی استان دانست و افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید برای تخصیص مشوق‌ها و اجرای بسته‌های تثبیت اشتغال اقدام کرد که در این زمینه طرح‌های کارورزی، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و مشوق بیمه ای در دست اجرا است .
در ادامه امیر قمی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد همچنین گفت: از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان ابرکوه با پرداخت تسهیلات به مددجویان و نیازمندان زمینه اشتغال 163 نفر در بازار کار فراهم شد.
قمی خاطرنشان کرد: این تعداد اشتغال با پرداخت 62 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از منابع داخلی کمیته امداد و بانک‌های عامل به مجریان طرح های کشاورزی ، خدماتی، دامداری ، دامپروری و صنایع دستی ایجاد شده است.
وی اظهارکرد: 200 نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی برای سرمایه گذاری در طرح‌های خوداشتغالی در انتظار دریافت 68 میلیارد ریال وام از بانک‌های عامل هستند.
۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید