اخبار

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: فارس برترین استان کشور در حوزه تعاون است

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: فارس برترین استان کشور در حوزه تعاون است
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فارس برترین عملکرد را در سطح کشور در حوزه تعاون دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، محمد کبیری در شورای هماهنگی ادارات،موسسات اقتصادی و تشکلات وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس گفت: مجموعا بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات در سفر به این استان مصوب شد که برای تکمیل طرح های نیمه تمام، رفع مشکلات تعاونی های این استان و بهبود فضای کسب و کار توسط بانک توسعه تعاون پرداخت شود.
وی ادامه داد: کشور در حال حاضر در سخت ترین شرایط اقتصادی به سر می برد و به نظر اغلب کارشناسان، آمریکا تلاش کرد که با اعمال شدیدترین تحریم ها ایران را تحت فشار قرار دهد اما مردم به بهترین شکل ممکن در مقابل این زیاده خواهی مقاومت کردند.
کبیری اضافه کرد: شخص رییس جمهور آمریکا که به دشمنی با مردم ایران پرداخت اکنون توسط مردم این کشور کنار گذاشته شده و در آینده می توان با گفت وگویی برگرفته از عقلانیت و منطق،فعالیت های اقتصادی را توسعه و معیشت جامعه را نیز بهبود بخشید.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارکنان دستگاه های زیرمجموعه این وزارتخانه باید به شکلی به مردم خدمت ارایه کنند که رضایتمندی عمومی گسترش یابد.
وی رویکرد فعلی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را شفافیت امور عنوان کرد و گفت: استفاده از نیروی جوان،کارآمد و رضایتمندی ذینفعان از دیگر اولویت های این وزارتخانه است.
کبیری تاکید کرد: فعالیت های اقتصادی، آموزشی و خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوره فعلی رشد چشمگیری داشته است.
وی اظهار داشت: الگوی همکاری بین دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در فارس باید به همه استان های کشور تسری یابد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان که در سال 99 محقق شد را اقدامی بی نظیر دانست و گفت: در شرایطی که مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان با برنامه ریزی، مدیریت منابع و همت بلند پس از سالیان طولانی به اجرا درآمد.
وی از همکاری کامل این وزارتخانه برای تکمیل مسکن های کارگری در سطح کشور خبرداد و گفت: تلاش داریم که زمین رایگان برای این اقدام در اختیار تعاونی های مسکن قرار داده و از طریق منابع بانک توسعه تعاون نیز به دنبال به نتیجه رسیدن آن هستیم.
پرداخت تسهیلات به 121 طرح تعاونی در استان با اعتبار 395 میلیارد تومان
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در ادامه این نشست گفت: پرداخت تسهیلات به 121 طرح تعاونی در این استان با اعتبار 395 میلیارد تومان تایید شد.
سهراب مختاری افزود: مبلغ یک میلیارد تومان نیز از محل صندوق توسعه ملی برای کمک به تعدادی از تعاونی های فارس که در بحث عدالت اجتماعی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و کم توانان با تائید اداره کل بهزیستی این استان فعالیت دارند اختصاص یافت.
وی ادامه داد: بعضی پروژه های ملی استان با موانعی مواجه شده که در سفر مدیران حوزه تعاون کشور به شیراز تامین تسهیلات مورد نیاز تکمیل این طرح ها مورد موافقت مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور قرار گرفت.
مختاری اضافه کرد: همچنین در سفر معاون تعاون وزارتخانه ،تفاهم نامه 4 جانبه ای بین اتاق تعاون ،معاونت تعاون وزارت ،شهرداری شیراز و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس منعقد شد که بسیاری از مشکلات تعاونی های مسکن را در این استان رفع خواهد کرد.
باید سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد  در استان محقق شود
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری فارس نیز در این نشست گفت: فارس در حوزه تعاون دغدغه جدی دارد و باید سهم 25 درصدی این حوزه از اقتصاد استان محقق شود.
هاله فولادفر، یکی از اولویت های اصلی را در فارس، حمایت از کسب و کارهای مرتبط با حوزه تعاون عنوان کرد و افزود: شیراز، تنها کلان شهری در ایران است که تعاونی توسعه عمران در آن ایجاد شده و باید این تعاونی در سطح تمام شهرستان های فارس تاسیس شود.
نسبت مصارف به منابع بانک توسعه تعاون در استان فارس 139 درصد است
مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور نیز در این نشست گفت: ارتباط با سیستم بانکی باید دو سویه باشد.
حجت الله مهدیان با تاکید بر تعریف ارتباط برد برد در این حوزه افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از بزرگترین وزارتخانه های کشور با زیرمجموعه بسیار عظیم است اما متاسفانه با اطمینان می گویم که تنها یک درصد نقدینگی زیرمجموعه این وزارتخانه به بانک توسعه تعاون سپرده شده است.
وی گفت: اختیارات مدیریت بانک توسعه تعاون در سطح استان ها به اندازه کافی است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون ادامه داد: نسبت مصارف به منابع بانک توسعه تعاون در استان فارس 139 درصد است در حالی که استاندارد تعریف شده بانک مرکزی برای بانک های دولتی 78 درصد است.
وی اضافه کرد: تعاونگران و واحدهای تولیدی و مشاغل فارس اگر می خواهند که این روند در سطح استان تداوم یابد باید شعب بانک توسعه و تعاون را در سطح این استان تقویت کنند.
مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست بیان کرد: در حوزه رفع مشکلات تعاونی ها در سطح استان فارس همکاری خوبی وجود دارد.
موسی نجفی گفت: این آمادگی وجود دارد که این وزارتخانه برای رفع مشکلات تعاونی های مسکن کارکنان دستگاه های اجرایی استان فارس همکاری لازم را انجام دهد.
 
۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید