اخبار

برگزاری نشستی پیرامون تشکیل شرکت تعاونی توسعه عمران در ابرکوه

برگزاری نشستی پیرامون تشکیل شرکت تعاونی توسعه عمران در ابرکوه
تاسیس تعاونی‌ توسعه و عمران شهرستانی می تواند در راستای رشد و توسعه همه جانبه شهرستان نقش مؤثری در درآمدزایی و اشتغال جوانان بومی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: در راستای ضرورت و اهمیت تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمرانی شهرستان ابرکوه، نشستی با حضور اسحاقی معاون فرماندار، رئیس و کارشناس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و برخی از مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

علی اکبر اسحاقی معاون فرماندار ابرکوه در این نشست اظهار داشت: تعاونی‌ها مجموعه‌های اقتصادی هستند که در صورت نقش‌آفرینی درست و صحیح می‌توانند شریان اصلی تولید و حتی مزیت‌های دیگری مانند گردشگری، کشاورزی، معدن و صنعت و ... را در بحث خدمات، اقتصادی و تولیدی شکل دهند چرا که از مردم برمی‌خیزند و با سرمایه‌های مردمی رشد و توسعه می‌یابند.

وی با اشاره به اهداف تشکیل تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی خاطر نشان کرد: فعالیت شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی سبب تسریع در رشد و توسعه شهرستانها، هدایت منابع مردمی به بخشهای تولیدی، بسترسازی برای ورود بخشهای تعاونی و خصوصی به فعالیتهای اقتصادی و جلوگیری از واگذاری طرح های با احتمال رانت زایی به بخش خصوصی می شود.

این مقام مسئول ظرفیتهای تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی می توانند در راستای رشد و توسعه همه جانبه شهرستان نقش مؤثری در درآمدزایی و اشتغال جوانان بومی داشته باشند.

در ادامه ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ابرکوه ضمن بیان اهمیت تشکیل این تعاونی تصریح کرد: تاسیس تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی اقدامی نهضت گونه  و ضروری در جهت پیشرفت و آبادانی شهرستانهاست و برای تشکیل این شرکت تعاونی، حداقل نیم ‌درصد از جمعیت هر شهرستان باید عضو آن شوند و افراد متولد، شاغل و ساکن شهرستان حق عضویت در شرکت را دارند.  

وی انجام فعالیت‌های عمرانی و آبادانی شهر و روستاها، ایجاد و اداره واحدهای اقتصادی، تولیدی، توزیعی و خدماتی، خرید سهام بنگاه‌های دولتی مستقر در حوزه شهرستان، تملک اراضی بافت‌های فرسوده، انجام هر گونه معامله، خرید اوراق بهادار برای مدیریت منابع تعاونی و سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه به صورت شرکت مادر تخصصی هلدینگ را از اهم فعالیت‌های این شرکت برشمرد.

۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید