اخبار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

پرداخت 260 میلیارد ریال تسهیلات پایدار اشتغال روستایی- عشایری به 1882 طرح

پرداخت 260 میلیارد ریال تسهیلات پایدار اشتغال روستایی- عشایری به 1882 طرح
هزار و 882 طرح برای دریافت تسهیلاتی به مبلغ تقریبی 260 میلیارد ریال در کمیته استانی مصوب شدند که هزار و 870 طرح تسهیلات خود را برای ایجاد اشتغال 3 هزار و 738 نفر دریافت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعیاستان یزد: سومین جلسه کمیته نظارت بر طرح های اشتغال پایدار روستایی- عشایری استان با حضور عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ‌یزد و سایر اعضاء به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این باره گفت: تعداد درخواست های ارسال شده جهت دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی- عشایری تاکنون هزار و 947 طرح است که از این تعداد 61 طرح منتظر بررسی است و هزار و 882 طرح برای دریافت تسهیلاتی به مبلغ تقریبی 260 میلیارد ریال مصوب شدند که هزار و 870 طرح تسهیلات خود را برای ایجاد اشتغال 3 هزار و 738 نفر دریافت کرده اند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه مغایرت برخی از طرح ها پس از بازرسی های استانی و شهرستانی محرز شده است گفت: با مختلفین طبق مقررات برخورد و تسهیلات پرداختی با نرخ 18 درصد از ابتدای دریافت تسهیلات محاسبه و اقساط آن اخذ می گردد و سهم سود دریافتی از مجری متخلف به حساب متمرکز صندوق توسعه ملی واریز می شود.

وی ادامه داد: 18 طرح مغایرت آنها مشخص شده که یکی از مغایرت ها اخذ تسهیلات توسط 12نفر از کارمندان دولت است، که براساس دستورالعمل ها، طرح های شناسایی شده تا قبل از ارسال به موسسه عامل جهت پرداخت، به مجری طرح اعلام و مختومه می گردد.

تشکری اضافه کرد: طرح هایی که تا قبل از مرحله انعقاد قرارداد به موسسه عامل معرفی شده اند، از سوی موسسه عامل به کمیته فنی برگشت داده می شود تا مجددا با حضور مجری نسبت به مختومه کردن و یا ادامه روند کار بررسی ها فنی بر روی آنها صورت گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استان یزد در طرح های عقد قرارداد شده تسهیلات پایدار اشتغال روستایی- عشایری رتبه ششم کشور را دارد.


2
1

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید