اخبار

شریعتمداری محورها و نتایج نشست هم اندیشی با رییس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس را تشریح کرد+ فیلم

شریعتمداری محورها و نتایج نشست هم اندیشی با رییس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس را تشریح کرد+ فیلم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره محورها و نتایج نشست هم اندیشی با رییس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بحث ضرورت ایجاد تمرکز در نظام تامین اجتماعی کشور و فراگیر شدن فعالیتهای مربوط به این نظام و ​نیز تقویت و تاسیس پایگاه اطلاعات ملی ایرانیان و همچنین لایحه بودجه با رییس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این مطلب گفت : هم اکنون در یک نقطه کانونی از سال برای تنظیم بودجه سال 1400 کشور هستیم  و  دولت محترم لایحه بودجه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است . طبیعتا تعامل سازنده بین نمایندگان محترم مجلس و دولت در جهت تصویب این بودجه می تواند کمک شایان توجهی به حل مشکلات کشور در سال 1400  باشد . همچنین در نشستی که شورای هماهنگی سران قوا هفته های پیش با مقام معظم رهبری داشتند دو موضوعی که ارتباط مستقیم با کمیسیون اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشت را از معظم له شنیدیم .

وی افزود : یکی از این دو موضوع بحث ضرورت ایجاد تمرکز در نظام تامین اجتماعی کشور و فراگیر شدن فعالیتهای مربوط به این نظام و  نیز تقویت و تاسیس پایگاه اطلاعات ملی ایرانیان بود .

وی افزود : امروز در جلسه هم اندیشی  هم که به ابتکار ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و هیات رییسه و اعضای کمیسیون اجتماعی برگزار شد درباره این سه  موضوع مهم با یکدیگر گفت و گو کردیم .

شریعتمداری افزود : بدون تردید تعامل هرچه بیشتر با نمایندگان در جهت حل مشکلات چه در حوزه های مشکلات منطقه ای وملی می تواند مردم کشور ما را در شرایط مطلوب تر زندگی قراردهد .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود : در مفهوم یارانه ها به  معنی عام کلمه در مجموعه بودجه سالجاری حدود 2 هزار و 116 میلیارد منابع پیش بینی شده که البته بخش قابل ملاحظه ای از  آن  به کمک به صندوق های بازنشستگی باز می گردد که این صندوق ها بتوانند طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق را که در سالجاری با کمک دولت به اجرا درآمد  در سال 1400 هم به کفایت ادامه دهند و با رفع نقایص آن در تامین نیازهای جامعه بازنشستگان کشور قدمهای موثری را بردارند . همینطور با افزایش 37 درصدی منابع اعتباری در حوزه رفاه برای مددجویان و هم کلیه کسانی که از خدمات دولت در حوزه های مربوط به معلولین و آسیب های اجتماعی برخوردار هستند در لایحه امروز شاهد آن هستیم امیدواریم با تعامل مجلس این رقم هم به تصویب نمایندگان برسد و بتوانیم خدمات بهتری را در سال آینده  ارایه کنیم .

وی تصیح کرد : البته نیازهای جامعه معلولین کشور با توجه به قانون مترقی افراد دارای معلولیت و همینطور نیازهای جامعه نیازمند کشور خصوصا آنهایی که مددجویان بهزیستی و کمیته امداد هستند و افراد تحت پوشش بالاتر از آن چیزی است که امروز توان و مقدورات کشور اجازه می دهد تا به آن بپردازیم. تلاش این است که با بالا بردن حداکثر توان دولت و مجلس بتوانیم این اهداف را بیش از آن چه  که باید در بودجه سال 1400 محقق کنیم. 

مهدی عیسی زاده رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هم  درباره نتایج این نشست مشترک  گفت : همه ساله در آستانه ورود لایحه بودجه به مجلس نشست های مشترکی را با سازمانها و وزارتخانه ها داریم .

وی افزود : امروز هم علاوه بر بررسی بند به بند لایحه بودجه، پیشنهادات سازمانها را  هم مورد بررسی قرارمی دهیم . تاکنون بیش از 200 پیشنهاد را که در راستای محرومیت زدایی ، هدفمند کردن یارانه ها و حمایت از افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد به کمیسیون اجتماعی مجلس واصل شده است بررسی کردیم.

 عیسی زاده افزود : با تعاملات ویژه ای که بین وزارتخانه و سازمانهای تابعه با کمیسیون اجتماعی وجود دارد امیدواریم امسال جمع بندی خوبی از بودجه داشته باشیم و نویدی برای مردم عزیز و بویژه کسانی که مورد حمایت مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند باشیم .

 
۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید