اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

توسعه فرهنگ تعاونی و ایجاد رونق تولید با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی تحقق می یابد/ انعقاد تفاهم نامه فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بسیج سازندگی

توسعه فرهنگ تعاونی و ایجاد رونق تولید با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی تحقق می یابد/ انعقاد تفاهم نامه فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بسیج سازندگی
بسیج یک نیروی انقلابی است که دارای پتانسیل های بی نظیر در سراسر کشور است و ما این فرصت را برای توسعه فرهنگ تعاونی و رونق کسب و کار به خصوص در مشاغل خرد و کوچک غنیمت می شماریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در اجرای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید به منظور توسعه بخش تعاونی، تفاهم نامه دو جانبه ای فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی استان یزد منعقد شد.

تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هدف این تفاهم نامه را اجرایی نمودن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: بسیج یک نیروی انقلابی است که دارای پتانسیل های بی نظیر در سراسر کشور است و ما این فرصت را برای توسعه فرهنگ تعاونی و رونق کسب و کار به خصوص در مشاغل خرد و کوچک غنیمت می شماریم.

وی با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ کار تعاونی در بین بسیجیان، ساماندهی کارآفرینان بسیجی در قالب کار جمعی و تعاونی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است خاطر نشان کرد: به فرمود مقام معظم رهبری کشور در عدالت اجتماعی عقب است و برای توسعه عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی با استفاده از تفکرتعاونی و همیاری و کمک نیروهای مخلص بسیج می توانیم در راستای تحقق عدالت اجتماعی در کشور گام برداریم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه در اکثر اقتصادهای موفق دنیا نگاه ویژه ای به سرمایه های خرد شده است تصریح کرد: سازمان جهاد دانشگاهی در حال بررسی اولویت ها و نیازهای هر منطقه استان است که براساس آن نیازسنجی مشاغل خانگی در استان توسعه پیدا کند و با توسعه تعاونی ها می توان این سرمایه های خرد را به سمت و سوی رونق تولید و ایجاد اشتغال به خصوص در روستاها و شهرهای کوچک سوق دهیم.

وی اضافه نمود: امیدوارم با نیازسنجی که صورت می گیرد، با استفاده از نیروهای بسیج بتوانیم شعار «هرخانه یک کارخانه» که در کشورهای پیشرفته کمک قابل توجهی به درآمد خانوارها و رشد اقتصادشان کرده است دست پیدا کنیم.

تشکری استفاده بهینه از منابع، ظرفیت ها و توانایی های علمی و فنی طرفین در تقویت و توسعه سرمایه گذاری و مشارکت در تعاونی ها را ضروی دانست و افزود: ایجاد فضای کسب و کار و تشکیل زنجیره ای که محصولات تولید شده را به بازار عرضه کنند نیازمند همکاری و تفکر بسیجی است.

وی با بیان اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تمام توان در کنار بسیجیان خواهد بود و اتفاق روی داده را برای خود فرصت می شمارد گفت: یکی از راه های برون رفت از مشکلات اقتصادی توسعه مشاغل خانگی و توانمند سازی خانوارها در مناطق روستایی و کمتر برخوردار است.

گفتنی است کار گروه استانی جهت تحقق اهداف این تفاهم نامه تشکیل شد که مقرر گردید به صورت دوماه یکبار کارگروه استانی تشکیل و روند اجرایی تفاهم نامه را بررسی کنند.

بسیج3
بسیج2
بسیج1

۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید