اخبار

عماد تشکری سرپرست تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

توسعه و رونق ورزش کارگری استان با استفاده از ظرفیت شرکت های بزرگ معدنی

توسعه و رونق ورزش کارگری استان با استفاده از ظرفیت شرکت های بزرگ معدنی
با گسترش صنعت در استان، توسعه ورزش در واحدهای صنعتی، تولیدی و کارگری، امری ناگزیر و عاملی کاربردی و موثر در زمینه تامین سلامت کارگران و افزایش بهره وری نیروهای انسانی خواهد بود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: نشست بررسی راهکارهای توسعه ورزش کارگری شهرستان بافق برگزار شد.
عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این نشست خاطرنشان کرد: این جلسه با هدف بررسی راهکارهای قانونی جهت بهره گیری از اعتبارات برنامه ششم توسعه و گسترش سرانه ورزش کارگری شهرستان بافق است.
وی با اشاره به تبصره 2 ماده 38  که به واحدهای تولیدی اجازه می دهد به منظور ارتقاء مهارت و سلامت کارکنان خود بابت ایجاد، تکمیل، تجهیز توسعه و نگهداری مراکز آموزشی و ورزشی هزینه کنند تاکید کرد: براساس تفاهم نامه بین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران (بافق) و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت و استفاده از معافیت های مالیاتی از طریق تبصره مذکور، مبلغ استرداد جهت تجهیز و تکمیل مجموعه فرهنگی، رفاهی و ورزشی کارگران شهرستان هزینه می شود.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد تاکید کرد: راه اندازی و تجهیز مجموعه ورزشی کارگران بافق می تواند در زمینه تقویت ورزش کارگری شهرستان و همچنین بهره مندی کارگران واحدهای تولیدی کوچک که امکان خدمات ورزشی ندارند مورد استفاده قرار گرفته و در راستای عدالت اجتماعی خدمات یکنواختی به همه کارگران ارائه شود.
وی همچنین از حضور شرکت چادرملو اردکان در زمینه ورزش کارگری استقبال کرد و افزود: استخر مجمومه ورزشی کارگران شهرستان از طریق همین تبصره در حال تکمیل و بهره برداری است که در آینده نزدیک مورد استفاده کارگران آن شهرستان قرار می گیرد.
تشکری افزود: یکی از سیاست‌های اصلی وزارت کار فعالیت در حوزه ورزش کارگری است و هر ساله مسابقات مختلف ورزشی در سطح استان و کشور برگزار می شود که کارگران استان در خیلی از رشته ها دارای مقام هستند.
تشکری ادامه داد: با گسترش صنعت در استان، توسعه ورزش در واحدهای صنعتی، تولیدی و کارگری، امری ناگزیر و عاملی کاربردی و موثر در زمینه تامین سلامت کارگران و افزایش بهره وری نیروهای انسانی خواهد بود و بهره مندی واحدهای تولیدی واجد شرایط از مزایای تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده می تواند گام موثری در توسعه ورزش استان نیز صورت بگیرد.
گفتنی است این نشست با حضور مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل امور مالیاتی استان یزد، فرماندار شهرستان بافق و مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، سرپرست مجتمع فلات مرکزی، مدیرعامل شرکت معدنچیان برگزار شد.
۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۷
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید