اخبار

با حضور تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد روی داد:

افتتاح اولین مرکز مشاوره خدمات کارآفرینی در زمینه کشاورزی، باغداری و دامپروری در استان

افتتاح اولین مرکز مشاوره خدمات کارآفرینی در زمینه کشاورزی، باغداری و دامپروری در استان
مراکز مشاوره کارآفرینی این امکان را برای سرمایه گذار به وجود می آورند که در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنند و چگونه هزینه های خود را کاهش دهند و سریعتر به نتایج مطلوب دست پیدا کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان: عماد تشکری در افتتاح اولین مرکز مشاوره خدمات کارآفرینی که در زمینه کشاورزی، باغداری و دامپروری به فعالیت می پردازد گفت: در کشور مبحث سرمایه گذاری و کارآفرینی خلط شده است و برخی که سرمایه گذار هستند خود را بی نیاز از مشاوره تخصصی در حوزه کاری که می خواهند شروع کنند می دانند.
وی با بیان اینکه بخش مشاوره می تواند سرمایه گذار را راهنمایی کند تا اشتباهات دیگران را انجام ندهد تصریح کرد: مراکز مشاوره کارآفرینی این امکان را برای سرمایه گذار به وجود می آورند که در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنند و چگونه هزینه های خود را کاهش دهند و سریعتر به نتایج مطلوب دست پیدا کنند.
تشکری تاکید کرد: مراکز ارائه خدمات مشاوره کسب وکار، نقش مهمی در اکوسیستم کارآفرینی هر کشور دارند. از سال 1390 وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی دستورالعمل اجرایی مراکز مشاوره خدمات کارآفرینی را تصویب کرد.
وی ادامه داد: براساس مفاد دستورالعمل مذکور با تصویب هیات فنی مراکز، مجوز تاسیس مرکز توسط این اداره کل صادر و نظارت دقیق بر عملکرد آنان اعمال می شود.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تاکنون تعداد 13 مرکز مشاوره فعال در زیرگروه های تخصصی 14 گانه بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات مجوز دریافت نموده اند خاطرنشان کرد: از این تعداد 6 مرکز در زیرگروه تخصصی توسعه تجارت و فروش و صادرات، دو مرکز در زیرگروه تخصصی توسعه منابع انسانی و مدیریت مالی و 5 مرکز باقیمانده در سایر زیرگروه ها از قبیل صنایع کانی های فلزی و غیر فلزی، فناوری اطلاعات، گردشگری و نساجی در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون دو جلسه هیات فنی مراکز مشاوره کارافرینی در ماه های تیر و مرداد در استان تشکیل شده و سه درخواست جدید جهت راه اندازی مرکز مشاوره مطرح شده است. درخواست شرکت پگاه پایدار پارس مردادماه مطرح و با صدور مجوز فعالیت اولین مرکز مشاوره خدمات کارآفرینی شهرستان یزد در زیرگروه تخصصی کشاورزی، باغداری و دامپروری پس از سیر مراحل قانونی و تکمیل پرونده موافقت شد.
تشکری در پایان اظهار امیدواری کرد این مجوز سبب خیر و برکت برای فعالین کسب کار استان در بخش کشاورزی باشد و مدیران آن بتواند به کلیه اهداف تشکیل مرکز از قبیل ارائه مشاوره های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به صاحبان ایده و کسب وکار، کارآفرینان، تعاون‌گران، ایجاد بستر لازم برای هدایت کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) در راه اندازی کسب و کارهای نوآورانه و... دست یابند.
۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید