اخبار

عمادتشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

بازگشت به کار 14 هزار نفر به شغل خود پس از موج اول کرونا/ برقراری 2 هزار و 133 درخواست بیمه بیکاری از خردادماه تاکنون

بازگشت به کار 14 هزار نفر به شغل خود پس از موج اول کرونا/ برقراری 2 هزار و 133 درخواست بیمه بیکاری از خردادماه تاکنون
خوشبختانه طبق برآوردهای صورت گرفته حدود 14 هزار نفر از کارگران در واحدهای تولیدی خود مشغول به کار شده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره شرایط مقرری بگیران بیمه بیکاری استان گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی در موج اول کرونا، حدود 18 هزار نفر از کارگران جهت استفاده از بیمه بیکاری در سامانه ثبت نام نمودند.
وی با اشاره به اینکه افراد که از تاریخ 10 اسفندماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت سال جاری کار خود را از دست دادند و در سامانه مذکور ثبت نام نمودند مبالغی از طرف سازمان برنامه و بودجه به صورت متمرکز و کشوری به آنها پرداخت شد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه با راه اندازی سامانه جامع روابط کار تعداد 3 هزار و 904 نفر از ابتدای خرداد در این سامانه ثبت نام نمودند تصریح کرد: خوشبختانه طبق برآوردهای صورت گرفته حدود 14 هزار نفر از کارگران در واحدهای تولیدی خود مشغول به کار شده اند.
وی اضافه نمود: از تعداد ثبت نام های صورت گرفته از ابتدای خرداد در سامانه با برقراری بیمه بیکاری 2 هزار و 133 نفر موافقت و با درخواست 462 نفر نیز با توجه به دلایل و محدودیت های قانونی مخالفت شد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآوری کرد: برخی از متقاضیانی که از موج اول کرونا (10 اسفندماه 98 تا 31 اردیبهشت ماه 99) در سامانه بیمه بیکاری ثبت نموده و هنوز از طرف سازمان برنامه و بودجه هزینه ای به حساب آنها واریز نشده است، اسامی آنها به وزارتخانه جهت پیگیری ارسال شده و مکاتبات متعددی نیز در این زمینه برای پرداخت مبالغ تعیین شده انجام گرفته است.
۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید