اخبار

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: رفتار بسیجی، شیرازه زندگی یک مسلمان است

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: رفتار بسیجی، شیرازه زندگی یک مسلمان است
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: با تشکیل شورای عالی هماهنگی بسیج استانی، فرماندهان بسیج سازمان های تابعه و زیر مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می توانند با هم ارتباط داشته باشند و کارهای خود را به شکل مطلوب تری پیش ببرند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانسی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد و مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها به همراه فرماندهان نیروی مقاومت بسیج نیز حضور داشتند، ، تشکیل شورای عالی هماهنگی بسیج را در انسجام و یکپارچه سازی فعالیت ها موثر و ضروری دانست.

 وی افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون در مراکز نگهداری سالمندان، ، دارای معلولیت و کودکان در کشور تنها 52/0 (پنجاه و دو صدم درصد) مرگ و میر وجود داشته است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه، این موفقیت در سایه کار بسیجی و مجاهدانه بوده است بر استفاده از ظرفیت های بسیج در اجرای پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

شریعتمداری  ارتباط بین اتاق های اندیشه ورز بسیج با موسسات پژوهشی را ضروری خواند و گفت: بسیج جامعه کارگری باید با موسسه کار و تامین اجتماعی که موسسه عالی مطالعه و پژوهش در این عرصه است، همکاری نزدیکی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: شجره طیبه بسیج، امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است.

وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، صبر و پایداری، شجاعت، شهادت طلبی و بی رغبتی آنها به دنیا را از دیگر خصوصیات بسیجیان دانست و تاکید کرد: اگر شجاعت و شهادت طلبی بسیجیان در زمان جنگ تحمیلی نبود، ایستادگی در مقابل دشمن با آن همه تجهیزات ممکن نبود.

وی با تاکید بر اینکه رفتار بسیجی، شیرازه زندگی یک مسلمان است گفت: بسیجی در زندگی خانوادگی و شغلی خود ویژگی های خود را حفظ می کند.

شریعتمداری به احمد غریوی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: برای بسیجیان وزارتخانه طبقه بندی روشنی ایجاد شود.

وی گفت: بسیجیان بر اساس ضوابط، قانون مندی ها و سوابق، رده بندی شوند که با تکریم بسیجیان ارشد، فرهنگ احترام به آنها پر رنگ تر  شود.

معاون فرهنگی ، اجتماعی: راه برون رفت از مشکلات داشتن تفکر بسیجی است

"ابراهیم صادقی فر"، معاون فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات کشور این است که با تفکر بسیجی به مسائل نگاه  کنیم و به اندیشه بسیجی برگردیم.

وی با بیان اینکه بسیج، مقدس ترین واژه ای است که در انقلاب اسلامی پا به عرصه وجود گذاشته است افزود: بسیجیان همواره در بحران ها توانسته اند نجات بخش کشور باشند و این نجات بخشی از زمان جنگ تحمیلی تا کنون به شکل امداد در حوادث کشور بوده است.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج:بسیج در میدان عمل ،ساختار اسلامی ایرانی پررنگی دارد

در ادامه این نشست، "احمد غریوی"، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیزگفت: بسیج در میدان عمل نیز ساختار اسلامی ایرانی پررنگی دارد و در جهان توانسته الگوی رهایی بخش خود را برای مسلمین جهان ارائه کند.

وی افزود: در هر مرحله از انقلاب به نیروی پاکباز بسیج نیاز بوده؛ از همکاری با وزارت بهداشت برای واکسیناسیون فلج اطفال گرفته تا همکاری با ستاد ملی کرونا در برگزاری رزمایش کمک مومنانه و همچنین ضد عفونی کردن اماکن عمومی، این همکاری انجام شده است.

غریوی با بیان اینکه نهضت تفکر و اندیشه راه اندازی و از ظرفیت نخبگان بسیجی برای حل مشکلات استفاده کرده ایم گفت: این کار، با هدف تقویت روحیه بسیجی  انجام شده است.

رئیس سازمان بسیج کارگری: بسیجی بودن یعنی داشتن روحیه انقلابی

"علی حسین رعیتی فرد"،  رئیس سازمان بسیج کارگری نیز در این نشست گفت: بسیجی بودن به کارت بسیج داشتن نیست بلکه به داشتن روحیه انقلابی است، با حفظ روحیه بسیجی و همدلی و همراهی می توانیم این برهه از مشکلات را نیز پشت سر بگذاریم و سازمان بسیج کارگری در کنار تمام بسیجیان کشور و سایر اقشار آماده تلاش برای حل مشکلات است.

همچنین استان های خوزستان، قم، مرکزی، اردبیل، خراسان رضوی و خراسان شمالی گزارش فعالیت های مراکز مقاومت بسیج خود را ارائه کردند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی  در این نشست از خانواده های شهیدان ابوالفضل زارعی و اسداله احمدی درمنی ، سردار علی حسین رعیتی فرد و حجت الاسلام نصراله نفری حسین زاده تقدیر کرد.

همچنین از کتاب های شهید آتش (زندگی نامه داستانی شهید علی اصغر موسی پور)، یل حاجی نصری (بر اساس زندگی نامه داستانی شهید حسینعلی یاوری)، آخرین عملیات من (برش هایی از زندگی سردار شهید حاج علی محمد پور)، خسرو خوبان (زندگی نامه داستانی سردار شهید قلعه ای)، از کوره های زمین (زندگی نامه داستانی شهید محمد کلاته)، هوگند (زندگی نامه داستانی شهید غلامرضا حاجی)، غروب پشت دره چمن باغ (بر اساس زندگی نامه شهید اصغر بهاری) با حضور وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی رونمایی شد .

 
۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید