اخبار

عمادتشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

قانون کار فعلی یک قانون حداقلی است/ باید برنامه ریزی برای ارتقاء قانون کار در جهت توسعه و رشد کشور داشته باشیم

قانون کار فعلی یک قانون حداقلی است/ باید برنامه ریزی برای ارتقاء قانون کار در جهت توسعه و رشد کشور داشته باشیم
از سال 1325 که اولین قانون کار در کشورمان به تصویب رسید تاکنون شاهد فراز و فرودهایی در این مسیر بوده ایم که همگی موید اهمیت و جایگاه قانون کار در نظام کارآفرینی و اشتغال را دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: به مناسبت 29 آبان و روز تصویب قانون کار طالبی استاندار و عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خانه کارگر استان حضور یافتند.

عمادتشکری سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران به عنوان یکی از بدنه های اصلی انقلاب اسلامی ما محسوب می شوند و در مسیر تحقق پیروزی انقلاب نقش اساسی ایفا نمودند گفت: پس از پیروزی انقلاب انتظار به حق کارگران که همان تصویب قانون برای این جامعه زحمت کش بود در سال 1369 محقق شد.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت قانون کار بر کسی پوشیده نیست خاطرنشان کرد: از سال 1325 که اولین قانون کار در کشورمان به تصویب رسید تاکنون شاهد فراز و فرودهایی در این مسیر بوده ایم که همگی موید اهمیت و جایگاه قانون کار در نظام کارآفرینی و اشتغال  را دارد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه قانون کار فعلی یک قانون حداقلی است تصریح کرد: تصویب قانون کار در سال 69 یک دستاورد بود که ضرورت دارد با ثابت شدن اقتصادی و ... برنامه ریزی برای ارتقاء قانون کار در جهت توسعه و رشد کشور داشته باشیم تا برسد.

تشکری اضافه نمود: بنا به فرمود مقام معظم رهبری در بحث عدالت اجتماعی عقب هستیم و یکی از گروه هایی که نیاز دارد در این بحث به آن توجه شود قشر زحمتکش کارگر است.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونا ضرورت توجه به اقشار جامعه و معیشت کارگران را بیش از پیش مهم کرده است گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مقام عالی وزارت تاکید ویژه ای بر معیشت کارگران در این دوران داشته و دارند و قدم های خوبی نیز برداشته شده، همانند همسان سازی حقوق بازنشستگان در چهار صندوق بازنشستگی کشور. امیدواریم به یمن این روز وزارت خانه بتواند در مسیر وظایفی که دارد بتواند برنامه های خود را محقق سازد.

در این نشست دبیرخانه کارگر و همچنین برخی از روسای تشکلات کارگری استان از تغییرات محسوس و خوبی که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با روی کارآمدن مدیریت جدید در زمینه کارگران روی داده است، تقدیر وتشکر نمودند.

۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید