اخبار

پیام سرپرست تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

هفته جهانی کارآفرینی
هفته جهانی کارآفرینی فرصتی است تا کارآفرینان جوان با ایده‌های نو، خلاقانه و تفکر انتزاعی گام‌های اساسی برای رشد و بالندگی کسب و کارهای نوین در استان بردارند و در این عرصه نیز استان یزد مانند گذشته بر تارک ایران اسلامی بدرخشد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی (16 نوامبر تا 22 نوامبر مصادف با 26 آبان ماه لغایت 2 آذر ماه) عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد پیامی صادر کرد که بدین شرح است:

امروزه با توجه به نقش مهم استارتاپها یا کسبوکارهای نوپا در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشورها، کارآفرینی جایگاه ویژه و متمایزی در دنیای مدرن پیدا کرده است. در واقع، توسعه صنعتی، رشد محلی و افزایش اشتغال، همه و همه به توسعه و رشد کارآفرینی وابسته است. در آینده ای نزدیک  شغل های زیادی از بین می رود و کسب و کارهای نوین جای آن را خواهند گرفت.

وجود بحران کرونا در جهان علیرغم تمامی معایبی که داشته و دارد، باعث شد بسیاری از کسب و کارهای سنتی به فکر چاره ای برای ادامه حیات خود باشند. آموزش مجازی که سال‌هاست در جهان و کشورمان به صورت محدود در برخی از دانشگاه‌ها صورت می‌گرفت، به یک‌باره نیاز اساسی کشورمان شد و ایجاد بسترهای لازم از دغدغه های خانواده ها، مراکز علمی و دولت شد. همان طور شغل‌های نوین در دوران کرونا توانستند گوی سبقت را از دیگران بربایند و بازارهای سنتی و مشتریان را به سمت خود سوق دهند و از این طریق کسب درآمد کنند و فعالیت خود را رونق ببخشند. روانشناسان، نویسندگان، کارآفرینان خلاق، جامعه رسانه ای و... در دوران کرونایی از بسترهای وب برای ارتباط با مخاطبان خود و ارائه خدمات به آنها بهره برده و می برند.

کارآفرینان یزدی که در این سال ها بذر توسعه صنعتی را در استان پراکنده کرده و طعم میوه اشتغال، افزایش درآمد، استانداردهای بهتر برای زندگی و رشد اقتصادی جامعه را به مردم چشانده اند نیز باید برای دوران کرونا و پس از آن هدف گذاری کنند.

هفته جهانی کارآفرینی فرصتی است تا کارآفرینان جوان با ایده‌های نو، خلاقانه و تفکر انتزاعی گام‌های اساسی برای رشد و بالندگی کسب و کارهای نوین در استان بردارند و در این عرصه نیز استان یزد مانند گذشته بر تارک ایران اسلامی بدرخشد.

اینجانب ضمن گرامیداشت این مناسبت، «هفته جهانی کارآفرینی» را محضر کارآفرینان کشور عزیزمان ایران و علی‌الخصوص استان یزد تبریک عرض نموده و از تمامی تلاش‌های این بزرگواران که پیشتازان ایده، فکر و خلاقیت در جامعه هستند قدردانی می نمایم.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید