اخبار

معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد:

نقشه راه توسعه چهارمحال و بختیاری تدوین شود

نقشه راه توسعه چهارمحال و بختیاری تدوین شود
نقشه راه توسعه چهارمحال و بختیاری برمبنای مطالعات آمایش ‌سرزمین استان تدوین و طرح ها و پروژه های سرمایه پذیر شناسایی و معرفی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری که با حضور مدیرعامل بانک رفاه کارگران برگزار شد،  گفت: با تشکیل کارگروه مشترک اتاق بازرگانی، استانداری و نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح‌های توسعه‌ ای و سرمایه پذیر استان چهارمحال و بختیاری، برمبنای مطالعات آمایش استان شناسایی و به سرمایه گذاران بالقوه ارائه شود.
حجت‌ میرزایی  افزود: این اقدام باید کمتر از ۲ ماه دیگر انجام شود و بر اساس آن طرح‌های توسعه‌محور که متناسب با نیازها و ظرفیت‌های استان است شناسایی و با جذب سرمایه گذاران بخش عمومی و خصوصی به مرحله اجرا گذاشته شود.
وی ادامه داد: آمایش مناسبی در خصوص طرح‌های اقتصادی این استان در سال‌های گذشته شکل نگرفته و امروز می‌بینیم برخی شهرک‌های صنعتی به گورستان طرح‌های نیمه‌تمام تبدیل شده است.
میرزایی با تاکید بر بازارسنجی فعالیت‌های اقتصادی و ضرورت توجه به اهلیت و مقیاس فعالیت تصریح کرد: ابتدا باید بازارسنجی و سپس تولید انجام شود و به دنبال راه‌اندازی طرح‌هایی بود که توجیه اقتصادی داشته باشند.
وی حضور بنگاه های بزرگ کارآفرین و صاحبان برندهای معتبر ملی برای سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ را به عنوان جایگزین پروژه های کوچک مقیاس یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای  شکل گیری توسعه صنعتی و کاهش بیکاری معرفی کرد.
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از تکمیل نبودن چرخه تولید برخی محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: انگور، بادام، ماهی و حبوبات از جمله محصولات کشاورزی این استان به شمار می‌رود که هنوز برای فراوری و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی آن اقدامی نشده و همین موضوع بر چالش بیکاری این استان افزوده است.
میرزایی با بیان اینکه هنوز چشم‌اندازی روشن و شفافی در خصوص فرایند توسعه‌یافتگی این استان ترسیم نشده است، افزود: این موضوع نیازمند حساسیت و مطالبه‌گری بیشتری است.
وی با بیان اینکه رغبتی برای جذب سرمایه‌گذار در چهارمحال و بختیاری مشاهده نمی‎شود، تصریح کرد: در کنار این موضوع عادی شدن نرخ بالای بیکاری سبب شده تا اقدام موثر و تحول‌آفرین برای رونق اشتغال این استان شکل نگیرد که برای رفع محرومیت استان باید این رویه تغییر کند.

 
۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید