اخبار

در دیدار معاونین و مدیران وزارت کار با امام جمعه شهرکرد عنوان شد:

شکل‌گیری زنجیره تولید کلید رفع بیکاری چهارمحال و بختیاری ‌است

شکل‌گیری زنجیره تولید کلید رفع بیکاری چهارمحال و بختیاری ‌است
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد و ‌شکل‌گیری زنجیره تولید، کلید رفع بیکاری و محرومیت‌زدایی استان چهارمحال و بختیاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با امام جمعه شهرکرد به مزیت‌های چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، آب، تولید ماهی سردآبی و صنایع غذایی و فلزی اشاره کرد و  افزود: این استان با وجود این ظرفیت‌ها، هنوز در ردیف استان‌های با نرخ بیکاری بالا است.
حجت میرزایی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بخش عمومی و خصوصی  در استان بسیار پایین است  به ایجاد زنجیره قدرتمند صنایع غذایی،  صنایع پایین دستی فلز،  زنجیره فرآوری محصولات کشاورزی و باغی در استان به عنوان یک ظرفیت مغفول مانده اشاره کرد و گفت: با توجه به موقعیت آب و هوا و مناطق بکر گردشگری،فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری در استان  وجود دارد که مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: پایین بودن روحیه کارآفرینی  و تمایل به پشت میز نشینی در میان نیروهای  تحصیل‌کرده،  باید حل شود.
وی به شرایط اقتصادی، وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی در کشور اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی سرمایه‌گذاری برای ایجاد طرح های بزرگ اقتصادی و اشتغالزایی مشکل است و باید بنگاه‌های اقتصادی موجود را حفظ کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز  در این دیدار با اشاره به سفرهای استانی و بررسی مشکلات و موانع موجود، گفت: در این سفرها با حضور در مناطق مختلف، مشکلات و موانع موجود برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی احصاء و برای رفع آنها با حضور مسوولان استانی،ستادی و بانک‌ها برنامه‌ریزی می‌شود.
غلامرضا پناه،  همراهی و همکاری بیشتر بین مجموعه مدیران استانی از جمله مدیران فرهنگی ، اقتصادی و سایر حوزه‌ها را در راستای رفع محرومیت و بیکاری بسیار مهم دانست.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز برطرف کردن دغدغه اشتغال و وضعیت رونق تولید در کشور را یک ضرورت و اولویت دانست و گفت: ۶ استان که بالاترین نرخ بیکاری و بیشترین محرومیت را دارند به صورت پایلوت انتخاب شده اند تا مشکلات آنها بررسی و رسیدگی شود.
اسماعیل لله ‌گانی مدیرعامل بانک رفاه افزود: در چهارمحال و بختیاری با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های طبیعی که وجود دارد، پیگیری اجرای طرح‌های مختلف در راستای رفع محرومیت‌زدایی و یا اخذ یک برند خاص برای محصولات کشاورزی و تولیدی استان ضعیف است.
وی گفت: در این استان به رغم تولید بهترین نوع بادام، صنایع تبدیلی ،بسته‌بندی و برندسازی این محصول وجود ندارد و با توجه به نزدیک بودن به منابع آبی، بخش‌هائی از تولید این استان از بی‌آبی رنج می‌برد.

 
۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید