اخبار

رفیعی : ترمیم سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد عمومی در گرو ارائه آمار صحیح است

رفیعی : ترمیم سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد عمومی در گرو ارائه آمار صحیح است
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که یکی از راه های ترمیم سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد عمومی ، ارائه آمار صحیح است ، گفت: آمار و اطلاعات باید شفاف، پاسخگو، دقیق و به‌موقع باشد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، رویا رفیعی در نشست روز" آمار و برنامه ریزی " گفت: مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت متبوع طی 3 سال متوالی شاهد رشد عملکردی در جشنواره شهید رجایی بوده  به طوری که در سال 96 با 92 درصد ، سال 97 با 95 درصد و در سال 98 صد درصد تحقق  برنامه داشته است. 
وی ادامه داد:  آمار را می توان از دو دیدگاه تخصصی و عمومی جزء نیازهای امروز بشر دانست ؛ از نظر تخصصی هر میزان از داده های دقیق تر بهره ببریم ، سیاستگذاری، تصمیم گیری و برنامه ریزی به شکل صحیح تری اتفاق می افتد.
رفیعی با بیان این که آمار، امروز به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است، تصریح کرد:  منظور از شفافیت این است که تا چه حد اطلاعات صحیح را در دسترس عموم قرار داده ایم.
وی افزود: خوشبختانه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،  آمار و اطلاعات خروجی ها خیلی خوب مطرح می شود اما آمار ورودی ها چندان به گوش نمی رسد که هم اکنون این موضوع به مطالبه عمومی تبدیل شده است .
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی درخواست مطالبه عمومی مردم را در جهت شفافیت بیشتر مطرح و تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که اطلاعات و بیلان ورودی و خروجی را برای تنویر افکار عمومی ، کمک به ترمیم سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد عمومی ارائه کنیم.
 
۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید