اخبار

امضای تفاهم نامه ایمن سازی ساختمان ها با دانشگاه مالک اشتر

امضای تفاهم نامه ایمن سازی ساختمان ها با دانشگاه مالک اشتر
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آیین امضای تفاهم نامه با دانشگاه مالک اشتر هدف از امضای این تفاهم نامه را ایمن سازی ساختمان ها و جلوگیری از حوادث ناگوار اعلام کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، "غلامرضا پناه" ،معاون توسعه مدیریت و منابع ،تحکیم همکاری ها ،انجام فعالیت های علمی، تحقیقاتی و آموزشی ، ایمن سازی ساختمان ها، وضعیت تاب آوری آنها و جلوگیری از حوادث ناگوار را از دیگر اهداف این تفاهم نامه عنوان کرد.
وی افزود: طبق این تفاهم نامه ، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار انجام مطالعات جامعی توسط متخصصان دانشگاهی در زمینه الزامات زیر ساختی است که تحلیل ریسک ساختمان این وزارتخانه انجام شود و طبق آن مقاوم سازی صورت پذیرد تا شاهد حوادث خاصی در این زمینه نباشیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  اعلام کرد: این تفاهم نامه در سه فاز شناخت و جمع آوری اطلاعات از وضعیت موجود، تحلیل ریسک، تبیین الزامات و طرح مدیریت مقابله با حوادث تدوین شده است.
پناه گفت: این تفاهم نامه، آغازی بر فعالیت های مستمر و طولانی مدت آموزشی و تحقیقاتی در حوزه پدافند غیرعامل با دانشگاه مالک اشتر است.
وی اظهار امیدواری کرد؛ تقویت انگیزه های مادی و معنوی برای نخبگان کشور در این بسترفراهم شود.
در این نشست، محمد علی نکوئی ، رئیس دانشگاه مالک اشتر نیز گفت: طبق این تفاهم نامه،  مقرر شد دانشگاه مالک اشتر برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحلیل بنا و ریسک انجام دهد.
وی افزود: امیدوارم با امضای این تفاهم نامه فرهنگ حمایت از زیرساخت ها ادامه یابد.
رئیس دانشگاه مالک اشتر با بیان اینکه موضوع پدافند غیرعامل به معنی حفاظت از دارایی است گفت: این مفهوم را حدود 20 سال پیش درکشور مقام معظم رهبری مطرح کردند و ما سعی کردیم آن را گسترش دهیم.  
نکوئی گفت : دانشگاه صنعتی مالک اشتر به عنوان یک دانشگاه پیشرو در زمینه فرهنگ سازی پدافند غیر عامل و حفاظت از زیر ساخت های کشور توانسته است در 20 سال گذشته هم این فرهنگ را گسترش دهد و هم نیروی انسانی متخصص شاغل در شرکت های مرتبط پرورش دهد.
این تفاهم نامه در8 ماده تنظیم شده است، همکاری در انجام پروژه های پژوهشی _ کاربردی و اجرایی، مطالعات و مشاوره در خصوص طرح های مطروحه وزارت، استفاده از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرفین به منظور تامین خدمات علمی، پژوهشی وآزمایشگاهی و تبادل اطلاعات بین طرفین در زمینه فعالیت های وزارت ، استفاده از کارشناسان ذیصلاح  وزارت در قالب مدرس مدعو و اساتید مشاور پایان نامه های دانشگاهی که توسط وزارت به دانشگاه معرفی می شوند، از جمله مفاد این تفاهمنامه است.
 امکان حضورکارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه در کارگاه ها و دوره های آموزشی و تخصصی یکدیگر بنا به درخواست دعوت طرفین و همکاری در زمینه تدوین، تألیف، ترجمه، چاپ و نشر کتب و مقالات علمی و پژوهشی با موضوعات مورد نیاز و مرتبط با شرح وظائف وزارت بر اساس دستورالعمل های مربوطه در نشریات علمی ، پژوهشی و تخصصی دانشگاه نیز از دیگر زمینه های همکاری در این تفاهم نامه است.
 
۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید