اخبار

عماد تشکری در کار گروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بهاباد تاکید کرد؛

شهرستانهای کمتر توسعه یافته در اولویت پرداخت تسهیلات اشتغالزا هستند/3 هزار و 710 طرح در یزد تسهیلات کرونا دریافت کرده اند

عماد تشکری در کار گروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بهاباد تاکید کرد؛
از ابتدای خرداد ماه تاکنون هفت هزار و 308 طرح از مشاغل آسیب دیده کرونا در سامانه کارا ثبت نام کردند که 3 هزار و 710 طرح، تسهیلات خود را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری با اشاره به مشاغل آسیب دیده از کرونا گفت: از ابتدای خرداد ماه تاکنون هفت هزار و 308 طرح از مشاغل آسیب دیده کرونا در سامانه کارا ثبت نام کردند که 3 هزار و 710 طرح، تسهیلات خود را دریافت کردند.

 وی افزود: مشاغل شهرستان بهاباد عمدتاً کشاورزی و دامپروری است، لذا درخواست زیادی از این شهرستان در سامانه ثبت نشده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در مورد تسهیلات پرداختی حوزه اشتغال روستایی و عشایری اظهار کرد: بخش کشاورزی که شامل کشت زعفران، گیاهان دارویی، دامپروری و.. می شود در شهرستان بهاباد 98 درصد از تسهیلات دریافتی را به خود اختصاص داده و 2 درصد دیگر مربوط به بخشهای صنعت و خدمات است.

جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری بهاباد 1

وی با اشاره به عدم تعهد اشتغالزایی برخی از طرحهایی که تسهیلات دریافت کردند افزود: حدود 27 طرح در شهرستان که مبلغ 50 میلیون تومان به بالا تسهیلات دریافت نموده اند، به تعهد ایجاد اشتغال خود عمل نکردند که این امر موجب حساسیت نهادهای نظارتی استان شده است؛ امیدواریم کمیته های نظارت با کمک فرماندار این مشکل را رفع نمایند.

در ادامه تشکری به امضای تفاهم نامه میان اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی استان یزد اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه افراد جویای کار و متقاضیان وام های مشاغل خانگی به جای دریافت تسهیلات، از سوی جهاد دانشگاهی یزد آموزش داده می شوند و پس از توانمندسازی، به بازار کار متصل خواهند شد؛ متقاضیان برای ثبت نام تا 6 مهر فرصت دارند به سایت inhb.ir  مراجعه نمایند.

این مقام مسئول استان در مورد نحوه تخصیص اعتبارات اشتغالزا گفت: 20 درصد از اعتبارات به بخش تعاون اختصاص داده شده و در بقیه موارد سعی داریم طرح های اشتغال روستایی و عشایری شهرستانها به ویژه شهرستانهای کمتر توسعه یافته را در اولویت قراردهیم.

شهرستان بهاباد 59 تعاونی فعال با بیش از 1400 عضو دارد و از این تعداد 470 نفر بانوان هستند که نشان از توجه آنها به بخش تعاون دارد؛ این تعاونی ها برای 556 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده اند.

جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری بهاباد 6
جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری بهاباد 5
جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری بهاباد 4
جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری بهاباد 3

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید