اخبار

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ضرورت شکوفایی ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ضرورت شکوفایی ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان
معاون اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: وضعیت استان سیستان و بلوچستان به گونه‌ایست که بخشی از استان هنوز با تأمین نیازهای اساسی مواجه است اما از سوی دیگر در کنار تامین نیازهای اساسی اولیه، ظرفیت‌های توسعه‌ای بسیار خوبی در استان وجود دارد که باید شکوفا شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون ،کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، حجت اله میرزایی در نشست جمع‌بندی سفر به سیستان و بلوچستان گفت: سطح و دامنه توجه به استان در سطح ملی برای کمک به استان بی‌سابقه است و این موضوع ساماندهی شده است و از پراکندگی به نظم خوبی رسیده‌ایم که موازی کاری و فعالیت‌های بی حاصل انجام نشود.

 وی گفت: توسعه و تقویت مراکز بهداشت و درمان بعد از تامین زیرساخت های آبرسانی حتماً در اولویت تامین نیازهای اساسی جنوب استان است.

 میرزایی افزود: صنایع دریایی و شیلات، صنایع معدن،ترانزیت،کشت محصولات گرمسیری و خرما از مهمترین ظرفیت های استان برای سرمایه‌گذاری است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش اظهارکرد: اگر در بحث تامین آب شرب بهداشتی نهضت نذر آب راه بیندازیم و با همت خیرین در نقاطی که هوتک و چاه آب وجود دارد با نصب دستگاه تصفیه آب، دسترسی به آب سالم با اعتبار بسیار کمی امکان پذیر می شود و اجرای آن بهتر از آبرسانی با تانکر خواهد بود.

گفتنی است: هیاتی مرکب از معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران سازمان ها و شرکت های وابسته به این وزارتخانه از دو روز قبل با سفر به سیستان و بلوچستان، ضمن بازدید از طرح های توسعه ای استان، در نشست های تخصصی با مسئولان استانی شرکت کردند.

 
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید