اخبار

خانه امید بازنشستگان در زاهدان احداث می شود

خانه امید بازنشستگان در زاهدان احداث می شود
با حضور میرزایی معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و افتخاری مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در زاهدان، عملیات اجرایی احداث خانه امید بازنشستگان در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، اکبر افتخاری در مراسم کلنگ زنی این مجموعه گفت:  خانه امید بازنشستگان در زاهدان با زیر بنای ۸۰۰ متر و با اعتباری حدود ۵ میلیارد تومان در کمتر از یک سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار داشت: تلاش برای ارتقای نشاط و امید در زندگی بازنشستگان،ایجاد تعامل، تفاهم و همبستگی میان بازنشستگان دستگاه های مختلف در هر استان، ارتباط مستمر با بازنشستگان و جلب مشارکت فعالانه آنان به منظور حضور در برنامه های مختلف، برقراری ارتباط با دستگاه های اجرایی برای آشنایی با مسائل دوران بازنشستگی و جلب مشارکت آنها و برگزاری دوره های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی برای بازنشستگان از علل عمده احداث خانه های امید بازنشستگان است‌.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: طراحی و ساخت خانه های امید متناسب با ‏نیازهای بازنشستگان در نقاط مختلف کشور صورت گرفته و این مراکز مجهز به بخش های مختلفی همچون کانون خدمات مشاوره، خانه سلامت، مرکز ادبی- هنری، کافی ‏نت، کافی شاپ، سالن ورزشی، مرکز فعالیت های قرآنی، خانه آموزش و واحد فناوری اطلاعات است که به مجموعه ای بزرگ برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ‏بازنشستگان کشوری تبدیل شده است.

افتخاری همچنین از اهدای ۲۰ دستکاه آب شیرین کن به ۲۰ روستای اطراف شهر زاهدان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲ دستگاه آب شیرین کن به بهره برداری رسیده است و ۸ دستگاه دیگر تا یک ماه دیگر به  بهره برداری  می رسد.
افتخاری منابع هزینه کرد اجرای این طرح را از محل صرفه جویی در مسائل تبلیغاتی این صندوق و هلدینگ های وابسته به آن اعلام کرد.
وی در ادامه از اهدای ۱۵۰۰ نهال به هر روستا نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: این نهال ها از پسآب دستگاه های آب شیرین کن آبیاری می شوند و در هر روستا در این زمینه برای ۲ نفر ایجاد اشتغال می شود.

لازم به ذکر است: هیات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارشنبه به منظور بازدید از طرح های اشتغالزایی سیستان و بلوچستان و شرکت در نشست های تخصصی توسعه ای، به این استان سفر کردند. این هیات متشکل از حجت اله میرزایی و عیسی منصوری معاونان امور اقتصادی و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و برخی اعضای هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون است که به مدت دو روز در سیستان و بلوچستان حضور خواهند داشت.

 
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید