اخبار

عیسی منصوری در سیستان و بلوچستان: رسیدن به توافق تجارت آزاد با ولایت‌های همجوار استان تحولی عظیم در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی منطقه دارد

عیسی منصوری در سیستان و بلوچستان: رسیدن به توافق تجارت آزاد با ولایت‌های همجوار استان تحولی عظیم در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی منطقه دارد
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اصلاح و توسعه مرز میلک – پایانه مرزی در شمال استان مشترک با افغانستان- و رسیدن به توافق تجارت آزاد با ولایت‌های همجوار سیستان و بلوچستان تحولی عظیم در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در منطقه دارد که ابتکار عمل آن نیز در دست خود استان است.

به گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان،  عیسی منصوری در کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان گفت: بروکراسی‌های اداری، تشریفات و کاغذبازی‌های اضافی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی باید حذف و دغدغه‌های سرمایه‌گذاران در این خصوص برطرف شود چرا که

حذف بروکراسی‌های اداری  سبب جذب سرمایه‌گذاران و به تبع آن رشد اقتصادی و اشتغالزایی را به همراه دارد.

وی بیان کرد: رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال تجارت با همسایگان به صورت استانی باید مدیریت شود و در این رابطه سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های مرزی و تجاری بسیار زیادی دارد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت های حمل و نقل قوی باید در استان‌ها داشته باشیم تا به راحتی بتوان به تجارت و ترانزیت با کشورهای همسایه پرداخت.

وی تاکید کرد: اگر صادرات در سیستان و بلوچستان و سایر استان‌ها تسهیل شود اثرات بسیار زیادی بر روی اشتغال منطقه خواهد داشت و باید مسوولان در این زمینه تلاش کنند.

وی تصریح کرد: اجرای کامل طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان، توسعه بخش خدمات و کسب و کارهای توزیع شده(غیرمتمرکز) در تحول سیستان و بلوچستان نقش بسیار تاثیرگذاری دارند.

 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اجرای طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله به مزارع دشت سیستان کار زیرساختی بسیار بزرگی در شمال سیستان و بلوچستان است که بهره‌برداری درست از این طرح بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: همزمان با اجرای این طرح مطالعات بهره‌برداری آن باید انجام شده باشد و اگر در این زمینه نیاز به کمک بود ما آماده همکاری هستیم.

منصوری اظهارکرد: دستگاه‌های مرتبط باید احصا کنند که چه محصولاتی با چه کیفیتی می‌توان در دشت سیستان کشت کرد تا بتوان از این طرح بهترین استفاده را برد.

وی تاکید کرد: مطالعات جدی و عمقی در مورد نوع کشت محصولات باید در منطقه سیستان انجام شود. همچنین  بازاررسانی محصول نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حضور در بازارهای خارجی بر اساس نیازهای روز باید مدنظر مسوولان باشد تا بتوان به اهداف توسعه‌ای رسید.

وی بیان کرد: به شبکه حمل و نقل روستایی باید توجه ویژه‌ای شود زیرا نقش بسیار زیادی در توسعه و ایجاد اشتغال دارد و می‌توان از منابع روستایی به این بخش تسهیلاتی اختصاص داد.

منصوری تصریح کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار زیادی در زمینه تجارت مرزی دارد که تا کنون به خوبی از آن استفاده نشده و باید به این ظرفیت توجه ویژه‌ای داشت.

 

وی تاکید کرد: تبادل کالا و مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه باید تسهیل شود تا بتوان به اهداف مدنظر در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه رسید.

لازم به ذکر است: هیاتی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شامگاه چهارشنبه به منظور بازدید از طرح های اشتغالزایی سیستان و بلوچستان و شرکت در نشست های تخصصی توسعه ای، به این استان سفر کردند. این هیات متشکل از حجت اله میرزایی و عیسی منصوری معاونان امور اقتصادی و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و برخی اعضای هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون است که به مدت دو روز در سیستان و بلوچستان حضور خواهند داشت.

 
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید