اخبار

نشست سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با کارکنان حوزه تعاون اداره کل/ سال گذشته 3 هزار و 548 نفر عضو تعاونی ها شدند/ 166 هزار دلار صادرات بخش تعاون در استان یزد

نشست سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با کارکنان حوزه تعاون اداره کل/ سال گذشته 3 هزار و 548 نفر عضو تعاونی ها شدند/ 166 هزار دلار صادرات بخش تعاون در استان یزد
شرکت های تعاونی در استان محصولاتی چون چینی بهداشتی، پلاستیک، محصولات گلخانه ای، کاشی و سرامیک، نخ، طلا و لوازم الکترونیک را به کشورهایی چون ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان، روسیه، مقدونیه، آلبانی و یونان صادر کرده اند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با کارکنان حوزه تعاون این اداره کل به مناسبت هفته تعاون دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست صمیمی و چند ساعته میثم لطفی مدیرتعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان درباره وضعیت تعاونی های استان، واحدها و حوزه های کاری تعاون مطالبی را بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 63 هزار نفر ساعت در زمینه آموزش های تخصصی، عمومی و خصوصی تعاون برگزار شده است افزود: تشکیل 96 تعاونی و ایجاد فرصت اشتغال برای 1523 نفر از اقدامات حوزه تشکیل این مدیریت در سال گذشته بوده است.

لطفی ادامه  داد: 1487 مورد نظارت، بازید و حسابرسی از تعاونی های تولیدی، توزیعی و خدماتی در سال قبل صورت گرفته و همچنین 700 مورد نظارت بر مجامع تعاونی ها نیز انجام شده است.

مدیر تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه 166 هزار و 397 دلار صادرات بخش تعاون بوده است گفت: شرکت های تعاونی در استان محصولاتی چون چینی بهداشتی، پلاستیک، محصولات گلخانه ای، کاشی و سرامیک، نخ، طلا و لوازم الکترونیک را به کشورهایی چون ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان، روسیه، مقدونیه، آلبانی و یونان صادر کرده اند.

تعاون

وی از دیگر اقدامات مدیریت تعاون این اداره کل را اخذ 113 پروانه ساختمانی واحدهای مسکونی توسط شرکت های تعاونی برشمرد و تصریح کرد: حمایت از انجام پایان نامه های دانشجویی و انجام طرح مطالعاتی، واگذاری تصدی های غیرحاکمیتی به اتاق تعاون استان، برگزاری جشنواره تعاونی های برتر و ... نیز برخی از فعالیت های این مدیریت می باشد.

همچنین همکاران اداره کل حوزه تعاون نیز با تشریح وظایف محوله، مشکلات حوزه کاری خود را واکاوی کرده و راهکارها و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

از جمله مشکلات بیان شده در این جلسه، کمبود نیروی انسانی  در ستاد و شهرستان ها، معرفی و تشریح سامانه جدید حوزه تعاون، نیاز مبرم کارکنان به آموزش در بخش های مختلف به خصوص سامانه جامع هوشمند بخش تعاون کشور، فعال نمودن شرکت های تعاونی غیرفعال و انحلال تعاونی ها و ... عنوان شد.

تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز با تبریک هفته تعاون به مدیران، کارکنان و تلاشگران عرصه تعاون گفت: با توسعه بخش تعاون می توان به عدالت اجتماعی که همان توزیع ثروت، مشارکت و همبستگی تعداد زیادی از مردم در انجام پروژه ها است نزدیک شد.

وی تعاون را یکی از بخش هایی برشمرد که شفافیت به وضوح در آن وجود دارد و گفت: شرکت تعاونی توسعه عمران در استان و برخی از شهرستان ها تشکیل شده و نیاز است که با اطلاع رسانی مناسب فرصت عضو شدن بیشتر مردم را فراهم کنیم تا افراد بیشتری از مزایای این شرکت تعاونی بهره مند شوند.


تعاون
تعاون
تعاون

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید